Bolu - Maşukiye - Ormanya - Yedigöller Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

BOLU - MAŞUKİYE - ORMANYA - YEDİGÖLLER

TURU

Juliet Tur Farkıyla..

* 1975 TL *

Tur Hareket Tarihi :

30 HAZİRAN - 2 TEMMUZ

Doğanın Dahi Gerçekten Nefes Alabildiği Topraklara Bir Gezi..

ABANT GÖLÜ - GÖLCÜK TABİAT PARKI - MAŞUKİYE - ORMANYA - HOBBİT EVLERİ

YEDİGÖLLER

Tur Programı

1. Gün: ANTALYA - SAKARYA KAHVALTI

Siz değerli misafirlerimizi Cuma gecesi sizlere daha öncesinden belirtmiş olduğumuz noktalardan alarak Antalya - Afyon üzerinden Sakarya'ya ulaşıyoruz. Sabah kahvaltımızı Sakarya'da ekstra olarak alıyoruz.

2. Gün: SAKARYA KAHVALTI - MAŞUKİYE - ORMANYA - ABANT GÖLÜ

Sabah Sakarya'da arzu eden misafirlerimiz için rezervasyon yaptırdığımız kahvaltı noktamızdan kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltımızın ardından ardından rehberimizin belirlemiş olduğu saatte aracımıza yerleşerek , yeni bir doğa harikası olarak günümüze gelmiş Maşukiye'yi ziyaret ediyoruz. Maşukiye'de küçük bir doğa yürüyüşü yapıp rehberimizin gerekli anlatımlarından sonra sizleri doğayla başbaşa bırakarak bu eşsiz ortamın tadını çıkarma fırsatı sunuyoruz. Serbest zamanımızda rehberimizden gerekli bilgileri alarak Atv Safari - Zipline - Salıncak aktivitelerinden yararlanabilirsiniz. yeşili tam anlamıyla gezmek isterseniz sizler için en iyi alternatif olarak Atv Safari en ideal yöntem olacaktır. Maşukiye, doğasıyla ve yapısıyla cennetten bir köşe olarak adlandırılan bir bölge olup Sapanca Gölü'ne 13 km uzaklıktadır. Temiz hava ve yürüyüş sizlerin iştahını açacağı için burada öğle yemeği için de vaktimizi değerlendiriyoruz. Doğanın içinde bulunan küçük işletmeler, sizlere öğle yemeği imkanı sunmakla birlikte, konumlandırılmaları gereği yanından akan bir pınar ile bu bölgenin cennetten bir köşe olduğunu bizlere ispatlamaktadır. Öğle yemeğimizden sonra, burada pınar suyu ile demlenmiş leziz çaylardan içme imkanınız olacaktır. Serbest zamanımızın ardından bir sonraki noktamız Kocaeli Belediyesi'nin oluşturmuş olduğu bir doğa harikası ve rekreasyon alanı olan Ormanya olacaktır. Ormanya, birçok endemik türde olan bitkilerin,kuşların gözlem alanı olmakla birlikte, içerisinde doğal bir hayvanat bahçesi barındıran, mesire alanları ile ünlü bir doğal yaşam parkıdır. İlk günün son noktası olan bu noktada sizlere vereceğimiz serbest zamanda aşağıda sizlere belirtilen noktaları gezebilirsiniz.

Gezimizin ardından Bolu Abant Gölü'ne hareket ediyoruz. Abant Gölü, Mudurnu ilçe sınırlarında  yer alan Abant Dağları üzerinde yer almış bir krater gölüdür. İstanbul'dan ve Kuzey Marmara Bölgesi'n de yer alan tüm illerden genellikle haftasonları çok talep almaktadır. Abant gölü doğayla iç içe bir rekreasyon alanıdır, piknik ve mesire alanları bulunmaktadır. Otoparkta aracımızdan inip rehberimizin gerekli anlatımlarından sonra sizlere serbest zaman veriyoruz. Gölün kenarında yürüyüşler yapabilir yada doğayla iç içe bir noktada çaylarınızı veya kahvelerinizi yudumlayabilirsiniz. Arzu eden misafirlerimiz olursa göl kenarında ata binebilir yada tesisin sizlere sunmuş olduğu buggy hizmetinden yararlanabilir ve anılarınızı fotoğraf makinelerinize sığdırabilirsiniz. Abant Gölü'nün üzerinde mevsimine göre kendine özgü endemik nilüfer çiçekleri yetişmekle birlikte bu gölün tekrar kendine özgü endemik bir balığı olan Abant alası adında bir balığı bulunmaktadır. Ardından akşam yemeğimizi almak ve konaklamamızı gerçekleştirmek üzere, Bolu'ya hareket ediyoruz.

KONAKLAMA: BOLU

3. Gün: YEDİGÖLLER - GÖLCÜK TABİAT PARKI - BEYPAZARI

Sabah otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından aracımıza yerleşerek,Ydigöller minibüslerimizle buluşmak üzere yola çıkıyoruz. Yolların güvenliği açısından bu bölgeye otobüslerimiz çıkmamakta olup, Yedigöller turumuza ekstra (kişi başı 200 ₺ ) katılmak isteyen misafirlerimize minibüsler ile ulaşım imkanı tanıyoruz. Yolculuğumuzun ardından adeta cennetten bir bahçe olan bu bölge ilkbahar aylarında sırasıyla yeşil renklerin, renk geçişlerinde adeta görsel bir atmosfer oluşturmakta olup, doğa ve oksijen bakımından çok zengin bir bölgedir. Rehberimizle birlikte adını 7 adet doğal oluşum göllerinden alan bu bölgede gölleri ziyaret edecek ve yemyeşil doğanın içinde bol bol fotoğraf alma imkanımız olacaktır. Yedigöllerin ardından bir sonraki durağımız Bolu'nun kartpostallara konu olmuş bir diğer cennetten köşesi Gölcük Tabiat Parkı olacaktır. Gölcük Tabiat Parkı , bölgeye ilk varışınızdan itibaren her mevsimde güzelliğini korumuş ve gölün kenarında bulunan devasa bir yapıt olan Devlet Konuk Evi, adeta gölle bütünleşmiş bir halde görsel şölen sunmaktadır. Bu noktada sizlere vereceğimiz serbest zamanda güzel kareler yakalayabilir, göl kenarında doğa yürüyüşü yapabilir ya da göl kenarında bulunan cafelerde serbest zamanınızı değerlendirerek  manzarayı izleyebilirsiniz. Serbest zamanımızın ardından aracımıza yerleşerek, rehberimizin gerekli anlatımları ile birlikte Ankara'nın tarihi ve şirin ilçesi Beypazarı'na doğru yola çıkıyoruz. Beypazarı, mimarisiyle ve Osmanlı Dönemi'nden kalma yapılarıyla kültür mozaiği alanında UNESCO miras listesine girmiş ender ilçelerden bir tanesidir. Bölgeye vardığımızda rehberimizin gerekli anlatımlarının ardından sizlere öğle yemeği ve bölgeyi dolaşabilmeniz adına serbest zamanımızı veriyoruz. Serbest zamanımızda bölgenin yöresel lezzetlerinden tadabilir,Beypazarı kurusu, Beypazarı'nın 80 katlı baklavasını, meşhur bebek havuçlarını  ve baharatlarını alabilirsiniz. Ayrıca tarihi konaklarda, meşhur közde kahvenin tadına bakabilirsiniz. Bölge gezimizin bitişi ve serbest zamanımızın ardından programımızı bu noktada sonlandırırarak dönüş yolculuğumuza geçiyoruz.

Gerekli molalarla Afyon üzerinden dönüş yolculuğumuzu sağlıyor ve Antalya'ya varışımızı gerçekleştiriyor,sizleri tur öncesinde aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle yanınızdan ayrılıyoruz.

 

İyi Turlar Dileriz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

✅Abant ve Gölcük Milli Park Giriş Ücretleri
✅Gidiş Dönüş Ulaşım
✅Profesyonel Lisanslı Rehberlik Hizmeti
✅1 Gece Otel Konaklaması
✅Otelde alınan akşam yemeği ve sabah kahvaltısı
✅Araç içi ikramlar (Su,Kahve Çay)
✅Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

❌Varış Sabahı Kahvaltı
❌Otelde Ekstra Harcamalar

❌Tur Esnasındaki Alınacak Öğünler
❌Yedigöller'e Çıkış Minibüs Ücreti (200 TL)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Bolu - Maşukiye - Ormanya - Yedigöller Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri