Doğu Anadolu Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

JULIET TUR Farkıyla...

DOĞU ANADOLU TURU

* 14.975 TL *

Tur Hareket Tarihi :

7-14 EYLÜL

 8 GÜN | 6 Gece Otel Konaklaması

Elazığ(1) - Muş (1) - Tatvan (1) - Van (1) - Kars (1) - Erzincan (1)

Malatya,Elazığ,Tunceli,Bingöl,Muş,Ahlat,Nemrut Dağı Ve Krater Gölü,Tatvan, Van, Akdamar Adası,Van Gölü, Ağrı, Tendürek Dağı , Doğubayazıt, Ağrı Dağı, Iğdır, Digor, Kars, Kafkas Gecesi,Sarıkamış, Erzurum, Erzincan, Kemaliye, Fırat Nehri, Karanlık Kanyon, Divrik, Darüşşifa Ve Ulu Cami, Sivas, Gök Medrese

                                                                                   VE DAHA FAZLASI...

Tur Programı

1. Gün: ANTALYA-DARENDE KANYONU VE ŞELALESİ - KARAKAYA BARAJ GÖLÜ (PANORAMİK)-KÖMÜRHAN KÖPRÜSÜ-ELAZIĞ-HARPUT -ULU CAMİ-SÜT KALESİ-ARAP BABA TÜRBELERİ-HARPUT KONAKLARI

Değerli Misafirlerimiz belirtilen noktalardan alınarak Antalya’dan çıkışımızı yapıyoruz. Sabah saatlerinde Darende’ye ulaşıyoruz. Burada alacağımız yöresel ürünlerin olduğu zengin bir kahvaltı sonrasında Erciyes dağını ve eteklerine kurulmuş bu büyük ve düzenli şehri panoramik olarak görerek Pınarbaşı ve Gürün üzerinden yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğun ardından İlk durağımız Darende olacak. Tohma suyunun kenarına kurulmuş bu keyifli ilçede Tohma kanyonunun müthiş manzaralarını  ve  Somuncu baba Cami ,Külliyesi'ni ve müzesini ziyaret etmek için sizlere serbest zaman veriyoruz. Ardından diğer bir durağımız olan Elazığ için yola çıkıyoruz Malatya İlimizi Panoramik Bir Şekilde Geçiyoruz. Ardından Güzergahımız üzerinde bulunan ve halk türkülerine esin veren Karakaya Baraj Gölü üzerindeki Kömürhan Köprüsü’nden Elazığ’a ulaşıyor ve eski ismiyle Elaziz olarak anacağımız Gakkoşlar diyarında eski yerleşim yeri olan Harput ile gezimize başlıyoruz. Harput Kalesi, Ulu Camii, Harput Konakları, Arap Baba Türbesi gibi tarihi yapıları görüp, Balak Gazi Heykeli altında bulunan kafeteryadan Elazığ’ı kuş bakışı seyrettikten sonra kısa bir serbest zaman veriyoruz ve Elazığ da bulunan otelimize yerleşiyoruz. 

 

*Sabah Kahvaltısı: Darende de bir tesiste alınacaktır (DAHİL)

*Öğle Yemeği: Malatya Civarında Alınacaktır.(Ekstra)

*Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir. 

*Konaklama: Elazığ Otelleri

*Güzergâh: Kayseri -Elazığ-Tunceli-Bingöl

2. Gün: KEBAN BARAJ GÖLÜ - PERTEK – TUNCELİ – MUNZUR NEHRİ VE VADİSİ – BİNGÖL – SOLHAN YÜZER ADALAR – MUŞ

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Keban Baraj Gölü’nün üzerinde çalışan feribotlar ile zamanında Murat Nehri kenarına konuşlanmış olan Kale’nin manzarası eşliğinde Pertek’e geçiyoruz. Bu güzel ilçeyi Baraj Gölü kenarındaki tesisleri ve plajları ile Akdeniz kasabalarına benzetebilirsiniz. Sonrasında Tunceli merkeze varıyoruz. Buradaki yaşamın büyük ve modern şehirlerden hiçbir farkı olmadığını şehir merkezindeki cıvıl cıvıl yaşamdan, etrafınızdaki insanların modern tarzlarından bir bakışta anlayacaksınız. Şehir merkezinden geçerek Munzur Vadisi'nde kurulu Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk Su Sporları Merkezi'ne ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz Munzur’un muhteşem doğasının tadını çıkarırken dileyen misafirlerimiz zipline istasyonunda, 12 metre yükseklikten 330 metrelik zipline aktivitesine katılabilirler. (EKSTRA) Geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından Tunceli merkeze dönüyor ve vereceğimiz serbest zamanda şehir merkezini dolaşma fırsatı elde ediyoruz. Ardından Munzur Irmağını takip ederek, Munzur Vadisi’nin manzaraları eşliğinde önce Kovancılar’a sonrasında da Bingöl’e varıyoruz. Yol üzeri bir tesiste vereceğimiz öğle yemeği molası ardından Bingöl şehir merkezinden çıktıktan sonra ilk durağımız Solhan Yüzer Adalar olacak, Yüzer adalarda vereceğimiz kısa bir serbest zaman ve  fotoğraf molamızın ardından Muş’a Konaklamamız İçin Ulaşıyor Ve Otelimize Yerleşiyoruz.

 

*Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir. 

*Öğle Yemeği: Yol üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)

*Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.

*Konaklama: Muş şehir otelleri

*Güzergâh: Elazığ – Pertek – Tunceli - Bingöl – Muş 

3. Gün: MUŞ - AHLAT MEZARLIĞI - TATVAN MERKEZ - NEMRUT KRATER GÖLÜ

Otelde Alınan Kahvaltının Ardından Bitlis'te 5 Minareler Ziyaretimizi Gerçekleştiriyoruz.Van gölü kenarında bulunan Ahlat’a ulaşıyoruz. Ahlatta bulunan Anadolu’daki en eski Türk mezarlığını ziyaret edeceğiz. Atalarımızın nakış gibi işlediği bazıları 3 metreye kadar ulaşan uzunluklarıyla bu mezar taşları dünyada eşi benzeri olmayan, eski Türk geleneklerini yansıtan semboller ve figürlerle süslenmiş. Bu muhteşem yapıları da ziyaret edip Anadolu’ya ilk yerleşen atalarımızın ruhlarını yad ederek Tatvan’a doğru yol alıyoruz. Dileyen misafirlerimizle opsiyonel tur seçeneğimiz olan Nemrut Dağı Krater Gölü gezimizi yapabilir, gün batımını seyrettikten sonra otelimize geçebilir , dileyen misafirlerimiz de direk Tatvan'daki otelimize geçerek yapmış olduğumuz uzun yolculuğun yorgunluğunu otelimizde dinlenerek atabilirler. 

Bizleri bekleyen minibüslerimize binip dünyanın ikinci, Türkiye'nin en büyük krater gölü olan, Nemrut Krater Gölü’ne (kalderasına) çıkıyoruz. Burada Mavi göl , ılık göl buhar bacaları ve Müthiş bir Van gölü manzarasını seyrederken Kendinizi inanılmaz bir coğrafyada farklı bir dünyada hissedeceksiniz. Kısa bir yürüyüş ve çekeceğimiz fotoğraflar sonrasında Tatvan’a geri dönüyoruz. (Ekstra)

 

*Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.

*Öğle Yemeği : Tatvan Mekezde Serbest Zamanda Alınacak Olup (Ekstra)

*Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.

*Konaklama : Tatvan Şehir otelleri

*Güzergâh: Muş-Tatvan

4. Gün: AKDAMAR ADASI - VAN KEDİ EVİ - VAN KALESİ - VAN ARKEOLOJİ MÜZESİ

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Kuskunkıran Geçidi'ni (2234 m) aşarak Van'a ulaşıyoruz. Van denince ilk akla gelen yer ve yapı olan Akdamar Adası ve Kilisesi ziyaretimizi gerçekleştireceğiz. Bu ziyaret için  Gevaş’tan bineceğimiz kooperatif tekneleriyle Van gölü üzerinde yapacağımız yarım saatlik yolculukla ulaşacağız. (Ekstra) Akdamar Adası'nın kavuşamayan aşıklarının hüzünlü hikayesini ve Taş ustalığının zirvesi olan muhteşem Akdamar kilisesinin tarihini rehberimizden dinleyip o müthiş kabartmaları hayranlıkla seyrettikten sonra tekrardan teknemize binerek Gevaş’a dönüyoruz.  Gevaşta Van gölü kenarında Van’ın meşhur İnci Kefalinin de tadına bakabileceğiniz güzel bir öğle yemeği molası ardından, aracımıza binerek Doğu'nun Paris'i diye bilinen şehirlerimizde ilk olarak eski yerleşim yeri olan Tuşpa Kalesi’ne çıkıyoruz. Van Şehrini ve Denizini kuşbakışı izleyebileceğimiz ve keyifli fotoğraf çekeceğimiz Van Kalesi turumuz sonrasında Bölgeye hakim olan medeniyetlerin günümüze kadar ulaşmış eserlerinin sergilendiği ülkemizin son zamanlarında hizmete girmiş olan en güzel müzelerinden olan Van Arkeoloji Müzesini ziyaret edeceğiz.(*Turizm Bakanlığının uyguladığı müze ve ören yerlerinin hafta içerisinde Pazartesi günleri kapalı olması durumunda eğer gezi günümüz Pazartesi gününe denk gelir ise Van müzesi ziyaretimizi gerçekleştirememe ihtimalimiz olabilmektedir.)  Müze ziyaretimizin ardından da Urartu Medeniyetinin günümüze bıraktığı en önemli el sanatlarını daha yakından tanımak için bir gümüş atölyesine gideceğiz. Burada Savat işçiliğinin inceliklerini ustalarından öğrenip yapımını seyrettikten sonra dileyen misafirlerimize alışveriş için serbest zaman da vereceğiz  ve yine Van deyince ilk akla gelen şeyin farklı renkteki gözleriyle dünyaca meşhur o sevimli dostlarımız olduğu malumdur. Bizlerde atölyenin hemen yanında bulunan  Kedi evine giderek bu meşhur Van Kedileriyle fotoğraf çekilip, haklarında bilgiler alacağımız kısa molamızın ardından Van şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanımız sonrasında  otelimize yerleşiyoruz. 

 

*Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.

*Öğle Yemeği:  Van Merkezde Alınacaktır (Ekstra)

*Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.

*Konaklama : Van Şehir otelleri

*Güzergâh: Tatvan-Van

5. Gün: MURADİYE ŞELALESİ - İHAK PAŞA SARAYI - YÖRESEL ALIŞVERİŞ - KAFKAS GECESİ

Sabah kahvaltımızın ardından Van gölünün güzel manzaraları eşliğinde yol alarak  ilk uğrayacağımız nokta Bendi Mahi Çayı üzerindeki Muradiye Şelalesi olacak. Burada vereceğimiz kısa fotoğraf molamızın ardından Çaldıran Ovası'ndan geçeceğiz ve ülkemizin en yüksek geçitlerinden olan Tendürek Dağı Geçidi'nden (2644 m) geçerken katılaşmış lavlar etrafımızı saracak. Doğanın bu muhteşem oluşumları hayal gücünüzü çalıştırdığınız taktirde sizleri bambaşka yerlere götürebilir. Sonrasında Doğubayazıt’a geçiyoruz Sancak Beyi Abdi Paşa tarafından yaptırılmaya başlanmış ve haleflerinden İshak Paşa tarafından yapımı yaklaşık 100 yılda tamamlanan  1784'te son şekli verilen Osmanlı İmparatorluğu'nun Lale Devrindeki son büyük anıt yapısı İshak Paşa Sarayı’nı gezdikten sonra Öğle yemeği molamızı veriyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında zaten gölgesini bölgede her noktada hissettiğimiz 5137 m yüksekliği ile ülkemizin en yüksek dağı olan Kutsal Ağrı Dağı’nın büyüleyici etkisi altına giriyoruz. Yolculuğumuza Ağrı dağının etkileyici manzarası eşliğinde devam ederken uygun bir noktada vereceğimiz fotoğraf molası akabinde Iğdır’a ulaşacağız. İçerisinde bulunduğumuz coğrafya da çok farklı bir yere sahip olan Iğdır’ın içerisinden geçerken yeşilliği,bağları,meyve bahçeleriyle göreceğiniz manzaradan şaşırmaya hazır olun. Iğdır’dan başlamak üzere uzunca bir süre Türkiye – Ermenistan sınırının sıfır noktasında yolculuğumuza devam edecek ve Tuzluca üzerinden Digor, oradan da Kars’a ulaşacağız.  Kars şehir merkezine geçerek otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimizle Kars’ın olmazsa olamazı Kafkas gecesi eğlencesine gidebiliriz.

 

Ekstra Gece Eğlencesi:

1. Aşıklık geleneğinin devam ettirildiği bu serhad şehrimizde Aşıklar Derneğinde bize özel düzenlenecek olan Aşık Atışmalarını dinleyerek keyifli vakit geçirebilirsiniz. Aşıkların kendi aralarındaki doğaçlama yapmış oldukları güzellemeler, taşlamalar, atışmalar, düzdükleri manileri dinleyerek bu eski ama eskimeyen geleneğimizin en güzel örneklerini yaşayabilirsiniz. Sizler için çok eğlenceli ve çok farklı bir deneyim olacağına garanti verebiliriz.

 

2. Kafkas kültürünün yaşandığı bu güzel şehrimizin dünyaca ünlü Kafkas Halk Oyunlarını sergileyen gençlerin müthiş gösterisini seyredebilmek adına özel düzenlenecek olan Kars Kafkas Gecesine katılabilirsiniz. Bu eğlenceli gecede erkeklerin bir kartal misali dans ederken yapmış olduğu figürler, kızların ise sanki bir su üzerinde süzülürmüşçesine zarifçe yaptığı danslar sizleri hayrete düşürecektir.

Not: Kafkas gecesi eğlencesi belli bir katılım sayısı gerektirmektedir. Mevsimsel olarak bu gece organizasyonu haftanın her günü rutin olarak yapılmamaktadır.  Gece ile ilgili detayları rehberimiz size tur esnasında aktaracaktır.   

 

*Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.

*Öğle Yemeği: Doğubayazıt'ta alakart olarak alınacaktır (Ekstra)

*Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.

*Konaklama : Kars Şehir otelleri

*Güzergâh: Van-Digor-Iğdır-Kars

6. Gün: KARS-SARIKAMIŞ-ERZURUM MERKEZ - ERZİNCAN

Sabah kahvaltımızın ardından Sonrasında Ülkemizin en doğusunda olmasına rağmen, aslında Kafkasya’nın en batısında olan, yani hem doğulu hem batılı özellikleriyle çevresindeki Erzurum, Ağrı, Iğdır gibi illerden kültürel anlamda çok farklı, kıpır kıpır, sokakları hayat dolu bir şehirdir Kars. 1877 yılından sonraki 40 yıl boyunca Rus işgalindeyken yeniden kurulan şehir, Baltık mimarisinin ülkemizde en iyi izlenebileceği merkezdir.İlk Durağımız Sarıkamış Şehitliğinde Sarıkamış harekâtında donarak şehit olan askerlerimizi de anıyoruz.olumuz üzerinde bulunan Peribacası oluşumlarını görerek Köprüköy’e ulaşıyoruz. Burada Çoban Dede Köprüsü’nü yolumuz üzerinde geçerken görüyor ve ilginç efsanesini de rehberimizden dinliyoruz, ardından Önce Horasan’a oradan Pasinlere ve Erzurum’a ulaşıyoruz ve ilk olarak kurtuluş mücadelemiz sırasında en önemli adımlardan birinin atıldığı , Türkiye Cumhuriyeti devletinin ilk temellerinin hazırlandığı Erzurum kongresinin yapıldığı binayı ziyaret edeceğiz. Binanın içerisindeki bu ruh sizleri gerçekten çok etkileyecektir. Ziyaretimizin ardından Erzurum'un meşhur Cağ Kebabının tadına bakabileceğiniz bir restoranda öğle yemeği molası vereceğiz. Öğle yemeğimizin ardından. Erzurum’un sembolü olan Çifte Minareli Medrese’yi ve Ulu Cami’yi de gezip Eski Erzurum Evleri arasında yapacağımız keyifli yürüyüş ve vereceğimiz çay molasının ardından Erzurum’daki ilk Osmanlı Camisi olan ve dönemin mimarbaşı olan Mimar Sinan’a Lala Mustafa Paşa tarafından yaptırılan ve bugün kendi adıyla anılan camiyi de gördükten  sonra Rüstem Paşa Kervansarayı’nda (Taşhan) oltu taşından yapılma ürünlerden alabileceğiniz  serbest zaman veriyoruz. Vereceğimiz serbest zamanda Oltu Taşı çarşılarında gezebilir alışveriş yapabilirsiniz. Ardından Dadaşlar diyarı Erzurum’a veda ediyor ve AşkaleTercanMercan üzerinden Erzincan’a doğru yola koyuluyoruz. Varışımızın Ardından  Dinlenmek için Erzincan da bulunan otelimize yerleşiyoruz.

 

 

Kahvaltı : Otelde Alınacaktır Ücretsizdir.

Öğle Yemeği : Erzurum Merkez ( Extra )

Akşam Yemeği : Otelde Alınacaktır Ücretsizdir.

Güzergâh: Elâzığ, Malatya, Kayseri, Antalya

7. Gün: ERZİNCAN - KEMAİLYE - KARANLIK KANYON - DİVRİĞİ - ULU CAMİ - KANGAL ÜSTÜ - SİVAS - ANTALYA

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Kemah üzerinden İliç ve Kemaliye’ye doğru yola çıkıyoruz.  1922 yılına kadar Eğin ismiyle bilinen, Kurtuluş Savaşı‘nda Atatürk'e bağlılığını bildirmek için gönderdiği telgrafta 500 atlı ile yanında olacağını bildirmesi üzerine Atatürk'ün "Eğinliler, siz kemale ermiş insanlarsınız. Bu yüzden adımı size veriyorum." demesiyle Kemaliye adını alan bu güzel ilçede ilk olarak Taş Yol’a ulaşıyoruz. İnsanların tamamen elleri ile ve tamamen iptidai şartlarda yaklaşık 150 yılda açtığı ve zamanında Kemaliye – Divriği arasında bağlantı oluşturan bu yol, insan emeği ve kararlılığının günümüzde yaşayan en büyük sembolüdür.  Fırat Nehri’nin dağları delerek oluşturduğu, yüksekliği su seviyesinden yer yer 100 metrenin üzerine çıkan, sarp ve dik yamaçların kıyısı boyunca uzanan Karanlık Kanyon ve içerisinde bulunan Aktiviteleri Değerlendirebilirsiniz. Kanyon Ziyaretimizin  Ardından Kemaliyeden ayrılıyor ve  Kültür Turları kapsamında tur programlarına nadir alınan Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası’nı gezmek için Divriği’ye varıyoruz. 1228-29 yılları arasında Mengücekliler döneminde yapılan ve 1985 yılında UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirasları Listesine alınan Ulu Cami ve Darüşşifasını gezerken Evliya Çelebi’nin dediklerini hatırlatıyoruz; "Üstad, mermer bu camiye öyle emek sarf edip, kapı ve duvarları öyle nakış bukalemun eylemiş ki, methinde diller kısır, kalem kırıktır." (Darüşşifa ve ulu caminin, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen restorasyon çalışmasının tamamlanmış olması durumunda içerisi ziyaret edilebilecektir.) Divriği gezimiz sonrasında Sivas’a geçiş sağlıyoruz. Bu ziyaretimizden eminiz ki ayrılmak istemeyeceksiniz lakin artık Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Biz Cumhuriyeti burada kurduk” dediği Cumhuriyet kenti Sivas’a ulaşacağız. Sivas’ta ilk gezi noktamız 1271 yılında Sahip Ata Fahrettin Ali tarafından Mimar Kaluytan’a yaptırtılan Gök Medrese olacak. Eğri minaresiyle görenleri hayrete düşüren Anadolu’nun en eski camilerinden Ulu Cami ise diğer gezi noktamız. Sonrasında gerçekleştireceğimiz Buruciye Medresesi ve Çifte Minareli Medrese ve Şifahiye Medresesi gezilerimizi takiben Sivas Kongresi’nin yapıldığı bugün aynı zamanda müze olarak da hizmet veren tarihi Sivas Lisesi’ni de görüyor ve ardından da akşam yemeği ve alışveriş için sizlere kent merkezinde serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından da turumuzu tamamlıyor ve dönüş yolculuğumuza başlıyoruz ve sizlerle bir başka Juliet tur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.  

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

✅ 6 Gece Otel Konaklaması

✅ İlk Gün Varış Kahvaltısı ( Gökpınar Gölünde )

✅Otellerde Alınacak Olan Akşam Yemeği Ve Kahvaltı

✅Profesyonel Rehberlik Hizmeti

✅Gidiş-Dönüş Ulaşım Ve Belirtilen Çevre Gezileri

✅Juliet Tur Acenta Refakati 

✅Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

İsteğe Bağlı Nemrut Krater Gölü Dolmuş Ücreti

İsteğe Bağlı Van Akdamar Adası Turu

❌ İsteğe Bağlı Kafkas Gecesi 

❌ Otel Dışında Alınacak Olan Öğünler

❌ Müze Ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 07 Eylül

  Fiyatlar

  TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatak1. ÇocukTaksitler
  07.09.2024Müsait14.975,00 TL19.975,00 TL14.975,00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
  3 - 5 Yaş 6.475,00 TL
  6 - 11 Yaş 10.975,00 TL
  Taksitler »

  Yorumlar


  Doğu Anadolu Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları

  “İptal Şartları’’

  İptal ve değişiklik şartları tur programımızın ayrılmaz bir parçasıdır ve turumuzu satın alan tüm misafirlerimiz iş bu İptal, iptal ve değişiklik şartlarını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.   

   

  1- Juliet Tur Acenta olarak , gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; kesin kayıtların gerekli yolcu sayısına ulaşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal edebilir veya erteleyebilir. Bundan dolayı acentenin bir sorumluluğu ve tazminat ödeme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu durumda tüketicinin herhangi bir tazminat hakkı yoktur.

  2 - Misafirlerimiz Madde1 de belirtildiği gibi durumlarda Juliet Tur’un belirlediği farklı bir tarihe seçim yapabilir, farklı bir tur rezervasyonuna bakiyesini aktarabilir ve/veya ücret iadesi talebinde bulunabilirler. Tüketici, hizmetin başlamasına 1 Ay kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici, hizmetin başlamasından 20-15 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 15 günden az bir süre kala ise tamamını Acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

  3- Erken Rezervasyon/İndirimli ürünlerde tüketici satın almış olduğu ürüne ait iptal-değişiklik hakkına sahip değildir.

  4- Tüketici, kendisinin veya birinci derecede akrabalarının tur dönemine denk gelen 10 günlük mutat iştigaline (engel teşkil eder basit nitelikte yaralar olarak kabul edilmektedir) rahatsızlıklarını, tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi raporla veya ölüm halinde bunun belgelenmesi koşuluyla, hizmet için ödediği tutar kendisine iade edilir. Bu halde rapor ve belgeler hizmetin başlangıcından önce ibraz edilecektir. Bu durumun tur hizmetinin devamı sırasında gerçekleşmesi halinde mazeret, Tüketicinin turdan ayrılma tarihinden itibaren en fazla 1 gün içinde Acenteye belgesiyle birlikte sunulmalıdır.

  5- Erken rezervasyon indirimli ürünler başka kişilere devredilemez. Devralan bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile birlikte sorumludur. Tüketici, tüm iptal/devir taleplerini yukarıda belirtilen süreye uygun ve yazılı olarak acentesine sunmakla yükümlüdür. Alınmış olan hizmet kampanya dahilinde bir ürün ise ve/veya rezervasyon ile hizmet başlangıcı arasında 7 günden daha az bir süre bulunması halinde bu madde geçerli değildir.

  6- Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente, Tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, hizmetin başlangıç tarihinden itibaren 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde Tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

  7- Acente gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında acente hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir.

  8- Uçaklı Turlarımızda; Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz.Kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır. Uçak Hizmetinin yapacağı rötar veya uçuş İptalinin Juliet Tur Firması İle Bağlantısı Olmayıp , tamamıyla havayolu şirketine ait bir durumdur.

  9- Yabancı ülke girişlerinde, giriş izni yetkisi o ülkenin pasaport polisine aittir ve herhangi bir geçerli neden göstermeksizin vize olsun olmasın, ülkeye giriş izni vermeyebilir. Acente bu durumdan sorumlu tutulamaz.

  10- Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu hizmete katılan tüketici(ler), kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri tüketicilerin, bu Sözleşmeyi okuyup imzalaması ile sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Acente'nin sözleşmede imzası bulunan tüketici(ler)ye ödemiş olduğu fazla miktar ya da hizmet bedelinin tahsili için diğer tüketicilere rücu hakkı saklıdır. WhatsApp yazışmaları ile yapılan anlaşma da sözleşme acente tur sözleşmesi niteliğindedir.


  Vize Bilgileri