Vizesiz Mega Fas Turu

 VİZESİZ  MEGA FAS TURU 

Marakeş (3) –Çöl Safari & Günbatımı – Meknes(1) – Şafşavan – Tanca (1) – Cebelitarık Boğazı– Kazablanka(2)

PEGASUS HAVAYOLLARI İLE

 PASAPORTLA GİRİŞ ! VİZE YOK !

 

7 GECE KONAKLAMA !!!

 

Afrika'nın en Etkileyici Ülkelerinden Fas'ın Kraliyet Şehirlerine Doğru Mistik Bir Yolculuğa Çıkıyoruz !

3* Sup. ve 4* Otellerde Toplam 7 Gece Konaklama

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL – KAZABLANKA

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde uçuştan 3 saat öncesinden itibaren gerçekleştireceğiniz bilet, check-in, bagaj teslim ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları‘ nın PC651 sefer sayılı uçuşu ile 20.40‘da Kazablanka‘ya uçuyoruz.

2. Gün: KAZABLANKA – MARAKEŞ – AKŞAM YEMEĞİ ve GÜNBATIMI ÇÖL SAFARİ TURU

Yerel saat ile 00.05‘de Kazablanka Havalimanı’na varışımız ardından Kazablanka bölgesindeki otelimize transfer. Odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman. Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından Kazablanka şehir turumuzu düzenlemek üzere hareket ediyoruz. Günümüzde başkent olmasa da Fas’ın nüfus bakımından en kalabalık şehri olan Kazablanka aynı zamanda ekonominin merkezi konumundadır. Bugün Dünyanın en büyük suni limanlarından birine sahip olan, 12. yüzyılda ise Berberilerin Anfa isimli küçük bir köyü olan Kazablanka, 15. yüzyılda Portekizlilerin yerleşim yeri haline gelmiş ve Portekizce Beyaz Saray” anlamına gelen Casa Blanca” adını almıştır. 1755 yılındaki büyük depremden sonra boşaltılan kent, 18. yüzyılda Sultan Sidi Muhammad Ibn. Abdallah tarafından tekrar kurulmuş, 1907 yılında Fransızların işgaline uğramış, 1956 yılında ise bağımsızlığını geri kazanmıştır. Birçok medeniyeti ağırlamış olan ve bu yönü ile çok zengin bir mimariye sahip Kazablankada gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuz esnasında, 100.000 kişilik kapasitesiyle Dünyanın en büyük camileri arasında yer alan II. Hassan Camii (giriş ücreti 12 euro/namaz saatleri ücretsizdir), Eski Şehir (Medina), Birleşmiş Milletler Meydanı, 1942 yapımı olan ‘’ The Casablanca’’ Hollywood filminin çekildiği Ricks Cafe, V. Muhammed Meydanı ve Atlas Okyanusunu fotoğraflama imkanı bulacağımız Corniche başlıca görülecek yerler arasındadır. Kazablanka turu sonrasında Marakeş ‘e bölgesindeki otelimize transfer, odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman. Rehberimizin belirteceği saatte özel araçlarımızla Günbatımı Çöl Safari Turu programımızı gerçekleştirmek üzere yola çıkıyoruz. Günbatımının sunduğu eşsiz manzaranın ve soft ikramlarımızın eşliğinde Marakeş çöllerinin tadını çıkartacağımız bu turumuzda arzu eden misafirlerimiz develer ile safari deneyimi yaşayabilirler. Tur sonrası Marakeş bölgesindeki otelimize dönüyoruz ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Akşam yemeği ardından sunulacak serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz,ekstra düzenlenecek olan Marakeş Gece Turu (35 Euro) programımıza katılabilirler. Marakeş ‘in gece ışık gösterileri ve süslemeleri ile adeta büyüleyici hal alan güzelliğini izleyip fotoğraflayabileceğimiz gezimizde, akşam bir başka güzelliği ve farklı konsepti ile Jeema El Fnaa meydanının keyfini çıkarıyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

3. Gün: MARAKEŞ – ( Marakeş Şaheserleri Turu) – (Akşam Yemeği ve Chez Ali Fantasia Show Turu)

Sabah kahvaltısı ardından tam gün serbest zaman sunuyoruz. Arzu eden misafirleriniz, ekstra düzenlenecek olan Marakeş Şaheserleri Turu (75 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda 12.YY’dan kalma şehir surları, Kral Sarayı, gündüz show ve gösterileri ile Jeema El Fnaa Meydanı, Marakeş, Medina ve Bab-Agnaou Kapısı, Koutoubia Minaresi görülecek yerler arasında olup, devamında Marakeş Şaheserleri olarak bilinen ve Unesco Kültür Mirasları Listesi ‘nde bulunan; Bahia Sarayı, Yves Saint Laurent MajorelleBahçeleri’ni(giriş ücretleri tur ücretine dahildir)ziyaret edeceğiz. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam saatlerinde arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Akşam Yemeği ve Chez Ali Fantasia Show (55 Euro) programımızı düzenliyoruz. Otelde alacağımız akşam yemeğinin ardından, Marakeş gece hayatının vazgeçilmezi 1001 gece masallarını andıran, Fas’ın çeşitli bölgelerine ait folklorik dansları, at üzerindeki akrobasi hareketlerini, ortantal dansları ve yine at üzerinde oynanan Fantasia gösterisini izleyebileceğimiz Chez Ali Fantasia Show ‘a katılarak tur bitimi otelimize dönüyoruz.

4. Gün: MARAKEŞ – (Öğle Yemekli Agadir Turu) veya (Atlas Dağları’ndan Sahra Çölü’ne Antik Fas Turu – 1 gece akşam yemekli konaklama)

Sabah kahvaltısı ardından tam gün serbest zaman sunuyoruz.  Arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Öğle Yemekli Agadir Turu (75 Euro) programımıza katılabilirler. Atlas Okyanusu kıyısında ve Atlas Dağları’nın eteklerinde kurulmuş olan, yılın her dönemi ılıman bir iklime sahip, Fas’ın Monte Carlo’ su olarak bilinen, hem ticari hem de turistik önem taşıyan Agadir şehrindegerçekleştireceğimiz turumuzda, Souk el had (lokal çarşı), Medina, La Corniche panoramik olarak görüldükten sonra lokal restoranda öğle yemeğimizi alarak yat limanında serbest zaman vereceğiz. Bu serbest süresince, hava durumuna bağlı olarak deniz, kum ve güneşin ya da alışverişin tadını çıkartabileceğimiz Tur bitiminde Marakeş bölgesindeki otelimize dönüyoruz.

Sunulacak tam gün serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz ise, ekstra düzenlenecek olan Atlas Dağları’ndan Sahra Çölü ‘ne Antik Fas Turu (1 gece akşam yemeği dahil konaklamalı): Ait Benhaddou&Sahra Çölü Konaklaması &Quarzazate (Film Stüdyoları) (95 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda ilk olarak Atlas Dağları’na hareket edeceğiz. Yolculuğumuz esnasında birbirinden güzel doğa ve renklerinin fotoğrafları çekme fırsatı bulacak, 2261 mt yükseklikteki Sahra geçidini geçerek Sahra Çölü’nün etkisini hissetmeye başlayacağız. Turumuzun devamında eski kervan güzergahı üzerinde yer alan, Arabistanlı Lawrence, Gladyatör ve Indiana Jones, Akrep Kral, Alexander; Mumya gibi ünlü filmlerin çekildiği, benzersiz mimarisi ile birçok turisti ağırlayan antik Ait Benhaddou kasabasına hareket ediyoruz. Kasabadaki mimari eserlerin yapımında çakıllı toprak, ahşap ve kil kullanılmıştır. Bölgeye ait camiler, kervansaraylar ve tarih boyunca kasabanın savunmasında önemli rol oynamış kaleyi göreceğiz. Turumuzun devamında Sahra’nın başlangıcı olan Zagora ‘ya ulaşıyoruz. Akşam yemeğimizi alacağımız ve otel konaklamamızı gerçekleştireceğimiz Zagora’da sabah erken saatlerde develer eşliğinde çöl safari programımızı düzenliyor ve eşsiz gündoğumuzu yakalıyoruz. Turumuzun son durağında ise, Atlas Dağları‘nın güneyinde yer alan bir diğer tarihsel kasaba Ouarzazatea (Varzazat) hareket ediyoruz. “Çölün Kapısı” lakabı ile anılan ve Fas Sahrası‘nın en büyük kenti olan Quarzazate‘da birçok ikonik filme imza atmış Atlas Film Stüdyoları’nı ve film müzelerini ziyaret edeceğiz (giriş bedeli tur ücretine dahildir)ve sunulacak serbest zaman ardından turumuzu tamamlayacağız. Tur sonrasında (turumuzun 5. Günü) Marakeş yolu üzerinden Kazablanka’ya devam ediyoruz.

5. Gün: MARAKEŞ – (Öğle Yemekli Essaouira Turu)– KAZABLANKA

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından serbest zaman sunuyoruz.  Arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Öğle Yemekli Essaouira Turu (85 Euro) programımıza katılabilirler.  Atlas Okyanusunun kıyısında kurulmuş olan, deniz mahsulleri mutfağı ile ünlü, eski adıyla Mogador şehri Essaouira tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Game Of Thrones dizisinin bazı sahneleri çekilen ve 2001 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesine alınan bu kasaba, aynı zamanda Afrika ile Avrupa arasındaki deniz ticaretine can veren önemli limanlar arasındadır. Tarih boyunca Portekiz ve İspanyol kültürü etkisinde kalan, incecik kumların denize karıştığı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bu kasaba otantik havası ile turistlerin ilgilerinin odak merkezi ve Faslılar için de cazip bir sayfiye yeri olmuş durumdadır. Essaouirada gerçekleştireceğimiz gezimizde, daracık labirent sokaklarda eski şehri keşfedecek, bu bölgeye ait hediyelik eşyalar satın alma fırsatı bulacağız. Madina (eski şehir, Pazar yeri, Suvayr Surları ve balıkçı limanını panoramik olarak göreceğimiz Essaouira şehir turu ve lokal restoranda alacağımız öğle yemeği ardından alışveriş ve çevre gezisi için serbest zaman sunuyoruz. Tur bitimi Marakeş yolu üzerinden Kazablanka bölgesi otelimize varıyoruz. Odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman. 

6. Gün: KASABLANKA – MEKNES – (Fes Turu)

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından Fas‘ın en eski yerleşim yeri olan, 16. YY sonlarından 17. YY ortalarına kadar Fasa başkentlik yapan Meknes‘dekipanoramikşehir turumuzu düzenlemek üzere hareket ediyoruz. Başkent olduğu dönemde altın çağını yaşayan, Mağribi-Arap tarzında inşaa edilen Meknes, camiler, hamamlar, saraylar, hanlar ve bölgede yaşamış uygarlıkların kültürlerine ait anıt eserlere ev sahipliği yapmasının yanı sıra 1996 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak tescillenen Meknes’te gerçekleştireceğimiz panoramik şehir gezimizin ardından serbest zaman sunuyoruz. Bu serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Fes Turu (55 Euro) programımıza katılabilirler. Fas’ın en büyük 3. şehri, kültür ve tarih zenginliği açısından ise en önemli kenti olan Fes ‘e varışımızla birlikte şehir gezimizi düzenliyoruz. Eski şehir kısmında, araç girişinin yasak olduğu 9000 civarında dar sokağa sahip olan özelliği ile 1981 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesine girerek koruma altına alınan Fes, 9. yüzyıldan kalma Dünya’nın ilk üniversitesinin bulunduğu ve Dünya üzerinde var olan en iyi korunan Orta Çağ şehirlerinden biridir. Devasa savunma duvarlarıyla çevrili, zaman tünelinde geri gittiğiniz hissine kapılacağınız, bakır ve deri işlemeciliğinin en güzel örneklerinin yanı sıra, baharatları ile de ünlü olan Fes şehrinde gerçekleştireceğimiz panoramik şehir gezisi esnasında Kral Kapısı (Musevi Mahallesi), Fatima tarafından 857 yılında yaptırılan, Fas'ın ikinci büyük camisi ve Batı'nın ilk üniversitesi ve dünyanın en önemli öğrenim merkezine ev sahipliği yapan Karaouin Cami ve Medresesi (giriş ücreti tur bedeline dahildir), Molla İdris Türbesi, Attarin Medresesi, Kraliyet Sarayı kapısı, eski şehir bölgesi ve yöreye ait hediyelik eşyalar ve baharatlar alabileceğimiz Bakır ve Zanaatkarlar Çarşısı görülecek yerler arasındadır. Fes turu bitiminde Meknes bölgesindeki otelimize transfer. Odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman.

7. Gün: MEKNES – ŞAFŞAVAN ve GÜNBATIMI – TANCA

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından evlerde, sokaklarda, merdivenlerde, duvarlar ve direklerde hemen hemen şehrin her yerinde mavi renginin ve tonlarının hâkim olması sebebiyle “Mavi Elbiseli Şehir” olarak anılan, dar sokakları ve otantik evleri ile büyüleyen, masalsı güzelliği ile gelen turistleri etkisi altına alan ve fotoğraf severlerin kesinlikle hayran kaldığı Şafşavan ‘a hareket ediyoruz. Maviliğin başımızı döndüreceği ve yürürken zaman zaman kendimizi bir akvaryumun içinde hissedeceğimiz Şafşavan’ın dar sokak ve caddelerinde gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuz esnasında Uta-El Hamam Meydanı, 15. YY ‘da inşa edilen Şafşavan Büyük Camii, Medina (Eski Şehir), İspanyollar tarafından inşa edilen JemaaBouzafar Camii ve Fransız mimari örneklerini bulabileceğimiz V. Muhammed Meydanı başlıca görülecek yerler arasındadır. Fas ‘ınen güzel günbatımı manzaralarındanbirine sahip olan Şafşavan’da gerçekleştireceğimiz şehir turu sonrasında Tanca bölgesindeki otelimize transfer. Odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman.

8. Gün: TANCA –CEBELİTARIK BOĞAZI (CapSpartel) – (Rabat Şaheserleri ve Medina Gece Pazarları Turu)

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından panoramik Tanca şehir turumuzu düzenliyoruz. Fas ‘ın en büyük üçüncü şehri olan Tanca aynı zamanda Fas’ın Avrupa Kıtası ‘na en yakın şehridir ve Avrupa ile Afrika arasında stratejik bir geçiş konumundadır ve Fas’ın Endülüs’e açılan kapısı olarak nitelendirilir. Deniz kenarında ve tepeler üzerine kurulmuş bir şehir olan Tanca, konumu sebebi ile tarih boyunca birden fazla medeniyete ev sahipliği yapmış ve birçok ülkenin yönetimi altında kalmıştır. Bu sebeple mimari ve sanatsal açıdan farklı kültürlerin izine rastlamak mümkündür. Tanca ‘da Corniche yolu üzerinden gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turu sonrasında Spartel Burnu’na (CapSpartel) hareket ediyoruz. Cebelitarık Boğazı ‘nın başlangıç noktasında ve Fas ‘ın en kuzey noktasında konumlanan, stratejik konumu sebebiyle tarih boyunca birçok kara ve deniz savaşına ev sahipliği yapan, aynı anda hem Akdeniz’i hem Atlas Okyanusu‘nu, hem Avrupa hem de Afrika kıtalarını görebileceğimiz Spartel Burnu(CapSpartel) ziyaretimiz ardından İstanbul’a dönüş uçuşumuz için Kazablanka Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Rabat Şaheserleri ve Medina Gece Pazarları Turu (65 Euro) programımıza katılabilirler. Kuzeybatı Fas'ın Atlantik kıyısında, Bouregreg Nehri kıyısında yer alan Rabat, Arap-Müslüman geçmişi & kendine özgü Kolonyal mimarisi ile zengin bir tarihsel geçmişe sahiptir. 1912'den 1930'lara kadar Fransız himayesi altında tasarlanan ve inşa edilen, kraliyet ve idari alanlar, konut ve ticari gelişmeler ve botanik ve zevk bahçeleri (Jardins d’Essais) dahil olmak üzere batı modernliğine geçişi de yansıtan yeni şehri içerir. Limanı geleneksel balıkçı tekneleriyle dolu Rabat’ın Bouregreg nehrinin karşı kıyısında, Robinson Crusoe'nun Brezilya'ya son kaçışından önce köleleştirildiği Rabat'ın ikiz kasabası Salebulunmaktadır. Rabat‘ın Palmiye ağaçları ile çevrili, 12. Yüzyıla dayanan anıtlar ve heykellerle dolu caddelerinde panoramik gezi düzenliyor ve serbest zaman sunuyoruz. Gezimize ilk olarak Muhammed V Mozalesi(dileyen misafirlerimiz serbest zaman dahilinde müsaitliğe bağlı olarak ücretsiz olarak ziyaret edebilirler) ve kurucusu 1199'da öldüğünde yarım kalan büyük minaresiyle Orta Çağ Mağribi dünyasının bir harikası, o zamanlar dünyanın en yüksek binası olmak üzere inşaa edilen Hasan Kulesi, Kraliyet sarayı panoramik olarak görülecektir. Okyanus kenarında ve kale içinde bulunan KasbahUdayaslokal mahallesinde sunulacak serbest zaman sonrasında eski kent merkezi Medina ‘nın ana caddesi RueSouika ‘da kurulan ve çeşitli süs eşyalarının, şalların, kıyafetlerin satıldığı rengarenk tezgâhları ziyaret ederek hem alışveriş hem de pazarlık keyfini yaşayabileceğimiz, yerel sokak lezzetlerinintadına bakabileceğimiz gece pazarları turumuzu düzenliyoruz. Tur bitimi Kazablanka Havalimanı ‘na doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz.

9. Gün: KAZABLANKA – İSTANBUL

Bagaj teslim, check-in ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yollarının PC652 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile 01.10da İstanbula uçuyoruz. TSİ 07.55de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı‘na varış ve turumuzun sonu.

Not: Pasaportunuzun, tur dönüş gününden itibaren yasal olarak 6 ay geçerliliği bulunmak zorundadır.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile S. Gökçen HL – Casablanca HL – S. Gökçen HL parkurunda uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
 • 3 Sup. ve 4* otellerde toplam 7 gece konaklamalar ve sabah kahvaltıları
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri ve şehirlerarası transfer,
 • Kazablanka, Meknes, Şafşavan, TancaveCebelitarıkBoğazı(Cap Spartel) panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri,
 • Türkçe ve Lokal rehberlik hizmetleri.
 • TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
 • Programda belirtilen/belirtilmeyen isteğe bağlı ekstra tur ve geziler,
 • Uçak içi ikramlar,
 • Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve 7 gece toplam 25 Euro tutarında ücretlerdir)
 • Zorunlu Lokal Rehberlik (Kişi başı 10 Euro)
 • İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)
 • İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (20 Euro)
 • Kazablanka Hasan II. Camii giriş ücreti (12 Euro / namaz saatlerinde ücretsizdir)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Yorumlar


  Vizesiz Mega Fas Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Doğrulama Kodu:
  Sayıyı yazın:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları

  “İptal Şartları’’

  İptal ve değişiklik şartları tur programımızın ayrılmaz bir parçasıdır ve turumuzu satın alan tüm misafirlerimiz iş bu İptal, iptal ve değişiklik şartlarını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.   

   

  1- Juliet Tur Acenta olarak , gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; kesin kayıtların gerekli yolcu sayısına ulaşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal edebilir veya erteleyebilir. Bundan dolayı acentenin bir sorumluluğu ve tazminat ödeme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu durumda tüketicinin herhangi bir tazminat hakkı yoktur.

  2 - Misafirlerimiz Madde1 de belirtildiği gibi durumlarda Juliet Tur’un belirlediği farklı bir tarihe seçim yapabilir, farklı bir tur rezervasyonuna bakiyesini aktarabilir ve/veya ücret iadesi talebinde bulunabilirler. Tüketici, hizmetin başlamasına 1 Ay kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici, hizmetin başlamasından 20-15 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 15 günden az bir süre kala ise tamamını Acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

  3- Erken Rezervasyon/İndirimli ürünlerde tüketici satın almış olduğu ürüne ait iptal-değişiklik hakkına sahip değildir.

  4- Tüketici, kendisinin veya birinci derecede akrabalarının tur dönemine denk gelen 10 günlük mutat iştigaline (engel teşkil eder basit nitelikte yaralar olarak kabul edilmektedir) rahatsızlıklarını, tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi raporla veya ölüm halinde bunun belgelenmesi koşuluyla, hizmet için ödediği tutar kendisine iade edilir. Bu halde rapor ve belgeler hizmetin başlangıcından önce ibraz edilecektir. Bu durumun tur hizmetinin devamı sırasında gerçekleşmesi halinde mazeret, Tüketicinin turdan ayrılma tarihinden itibaren en fazla 1 gün içinde Acenteye belgesiyle birlikte sunulmalıdır.

  5- Erken rezervasyon indirimli ürünler başka kişilere devredilemez. Devralan bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile birlikte sorumludur. Tüketici, tüm iptal/devir taleplerini yukarıda belirtilen süreye uygun ve yazılı olarak acentesine sunmakla yükümlüdür. Alınmış olan hizmet kampanya dahilinde bir ürün ise ve/veya rezervasyon ile hizmet başlangıcı arasında 7 günden daha az bir süre bulunması halinde bu madde geçerli değildir.

  6- Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente, Tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, hizmetin başlangıç tarihinden itibaren 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde Tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

  7- Acente gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında acente hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir.

  8- Uçaklı Turlarımızda; Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz.Kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır. Uçak Hizmetinin yapacağı rötar veya uçuş İptalinin Juliet Tur Firması İle Bağlantısı Olmayıp , tamamıyla havayolu şirketine ait bir durumdur.

  9- Yabancı ülke girişlerinde, giriş izni yetkisi o ülkenin pasaport polisine aittir ve herhangi bir geçerli neden göstermeksizin vize olsun olmasın, ülkeye giriş izni vermeyebilir. Acente bu durumdan sorumlu tutulamaz.

  10- Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu hizmete katılan tüketici(ler), kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri tüketicilerin, bu Sözleşmeyi okuyup imzalaması ile sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Acente'nin sözleşmede imzası bulunan tüketici(ler)ye ödemiş olduğu fazla miktar ya da hizmet bedelinin tahsili için diğer tüketicilere rücu hakkı saklıdır. WhatsApp yazışmaları ile yapılan anlaşma da sözleşme acente tur sözleşmesi niteliğindedir.


  Vize Bilgileri