KOSOVALI UÇAKLI VİZESİZ BALKAN TURLARI Tur Programı

UÇAKLI VİZESİZ “KALİTELİ” BALKANLAR

31 TEMMUZ - 7 AĞUSTOS

6 ÜLKE - 6 BAŞKENT  !!! 

12 ADET TUR + 7 AKŞAM YEMEĞİ (İKİ ADEDİ BALKAN GECELİ)

MAKEDONYA | SIRBiSTAN | KARADAĞ | KOSOVA | BOSNA HERSEK | ARNAVUTLUK

*BELGRAD *SARAYBOSNA *MOSTAR *BLAGAJ *POÇiTEL *PERAST *BUDVA *KOTOR *ÜSKÜP

*PRİŞTİNE * *PRİZREN *  *TİRAN *OHRİD *RESNE *MANASTIR *TETOVA *MATKA KANYONU

4* Otellerde Konaklama  |   300 € Değerinde Olan Ekstra Turlar | Tüm Uçak Biletleri ve DAHA FAZLASI !

FİYATA TAMAMI DAHİL ! 

EKSTRA TUR ÜCRETİ YOK !

 

 

Kalkış Yerleri: Antalya Havalimanı
Gezilecek Yerler: SIRBİSTAN - MAKEDONYA - KOSOVA - ARNAVUTLUK - KARADAĞ -BOSNA HERSEK
PROGRAM
1 Gün: ANTALYA - İZMİR - ÜSKÜP

Antalya Havalimanı'n da acenta yetkilisi arkadaşımızla sizlere daha öncesinden verilen saatte buluşup Check - In işlemlerimize başlıyoruz. Uçuşumuz, 20:15'te gerçekleşecek olup, 21:25'te İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na varacağız. Dış Hatlar'da pasaport kontrollerimizin ardından İzmir - Üsküp uçağına geçiş sağlayacağız.  “Lütfen Dikkat! Yurtdışı uçuşumuz Cumartesi’yi Pazar’a bağlayan gecedir” SunExpress Hava Yolları özel seferi ile 01:30’da İzmir’den Aktarmasız Direkt olarak Üsküp’e hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından yerel saat ile 01:55’de varış ve ülkeye giriş işlemlerinin ardından alanda bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Geceleme otelimizde gerçekleşecektir.

1.GECE  4*  MAKEDONYA | ÜSKÜP KONAKLAMA,KAHVALTI

 2 Gün: ÜSKÜP - BELGRAD

Sabah kahvaltımızın ardından  özel otobüsümüz ile TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Sırbistan`ın başkenti, canlılığın ve hareketliliğin yeni sembolü Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuz başlıyor. Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Bin yıl anıtı, Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmed'in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni sultan Süleyman'a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi , Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Geceleme ve akşam yemeği Belgrad’da otelimizde.

2.GECE 4* SIRBİSTAN - BELGRAD KONAKLAMA,KAHVALTI VE AKŞAM YEMEĞİ3 Gün: BELGRAD - SARAYBOSNA

Sabah kahvaltımızın ardından Saraybosna`ya hareket ediyoruz. Varış sonrası asırlar boyunca Balkanlar'ın kültür başkentliğini yapmış, 1914'te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand'ın Sırplar tarafından bu arada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar'ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna'da TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında meşhur Başçarşı, tarihi Osmanlı hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiniz turumuzu tamamlayarak otelimize transfer. Akşam yemeğimizde enfes Boşnak yemeklerinin tadına, yerel müzisyenlerin çalacağı Balkan müzikleri eşliğinde bakacak ve unutulmaz bir Boşnak Gecesi yaşayacağız Geceleme otelimizde.   

3.GECE 4* BOSNA HERSEK - SARAYBOSNA KONAKLAMA,KAHVALTI VE AKŞAM YEMEĞİ 

Belgrad– Saraybosna : 292 km

Boşnak Gecesi DAHİL!4 Gün: SARAYBOSNA – MOSTAR – BLAGAJ – POÇİTEL – TREBINJE

Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ  olarak gerçekleştireceğimiz turumuza başlamak için Mostar’a hareket ediyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında köprü yeniden hizmete açılmıştır. Mostar Köprüsü'nün ardından Koski Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Ardından Blagaj turumuzbaşlayacaktır.Bu turumuzda Avrupa’nın en güçlü su kaynağının, Buna nehrinin doğduğu yere kurulmuş olan Blagay’ı ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından bir sonraki durağımız Poçitel. Tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel`i ziyaret ederek 16.yy.da Osmanlı tarafından yapılan eserleri görüyoruz. Gezi sonrası konaklama yapacağımız otelimize geçiş, oda dağılımı, yerleşme ve geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

4.GECE 4* BOSNA HERSEK - TREBINJE veya MEDJUGORJE KONAKLAMA,KAHVALTI VE AKŞAM YEMEĞİ

 

Saraybosna – Mostar :129 km |     Mostar – Blagaj 13 km    |     Blagaj – Poçitel 24 km  |   Poçitel – Trebinje 101 km

Blagaj Turu Dahil ! – Poçitel Turu Dahil !5 Gün: TREBINJE - KOTOR - BUDVA – ST. STEFAN - İŞKODRA

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden hareket ederek TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ  olarak gerçekleştireceğimiz turumuza başlamak için Adriyatik Denizinin incisi dünyanın en genç ülkelerinden biri olan Karadağ`a giriş yapıyoruz. Karadağ`daki ilk durağımız nefes kesici bir orta çağ kasabası olan, Balkanlardaki Fiyordları ile meşhur Kotor. Burada Eski Şehir-Kalede yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar`ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda StariGrad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Budva`nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz için serbest zaman. Ardından zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur`lu bir multi-milyardere satılması ile turizme kazandırılan muhteşem St. Stefan`ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola ve otelimize hareket. Geceleme ve akşam yemeği İşkodra`da otelimizde.

5.GECE  4* ARNAVUTLUK - İŞKODRA KONAKLAMA,KAHVALTI VE AKŞAM YEMEĞİ

Trebinje – Kotor :80 km     |     Kotor – Budva : 22 km     |     Budva - İşkodra : 85 km6 Gün: İŞKODRA - PRİŞTİNE - PRİZREN – OHRID

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak  TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ  olarak gerçekleştireceğimiz turumuza başlamak üzere Kosova'nın başkenti Priştine'ye hareket ediyoruz. Yapacağımız panoramik şehir turumuzda 19. yüzyıldan kalma Saat Kulesi, Germia Parkı, Kosova Müzesi, Osmanlıların 15. yüzyılda yaptırdığı Fatih Sultan Mehmed Camii, özgün iç süslemeleri ile öne çıkan 18. yüzyıl eseri Yaşar Paşa Camii ve 1389 Kosova Muharebesi sonucu Kosova Ovası'nda öldürülmüş Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr'ın türbesi göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Prizren’e Doğru hareket ediyoruz. Varışımız ile birlikte Mimari silueti ve 5 vakit minarelerinden yükselen ezan sesleri, yol ve dükkân levhalarındaki Türkçe ibareleri ile hemen ilk görüşte Anadolu Osmanlı kenti intibaını veren Prizren'de Sinan Paşa Camii, Halveti Tekkesi, Bayraklı Camii, Mehmet Paşa Hamamı görülecektir.Turumuzun ardından Ohrid’e hareket ve geceleme otelimizde.

6.GECE 4* MAKEDONYA - OHRID KAHVALTI, KONAKLAMA VE AKŞAM YEMEĞİ

Prizren Turu DAHİL !  7 Gün: OHRID - RESNE - BITOLA (MANASTIR) - OHRID

Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ  olarak gerçekleştireceğimiz turumuza başlamak üzere Resne-Manastır turu için otelimizden hareket ediyoruz. Bu turumuz Özel otobüs ile önce Resne’ye hareket ile başlıyor. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakkinin en ünlü 3 simasından biri Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Ardından Manastır’a hareket ediyor ve Manastır (Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’ yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadiye ve Atatürk Müzesini ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından Ohrid’e geri dönüyoruz. .Akşam eşsiz balkan müzikleri ve yemekleriyle süslenmiş, folklör ekibinin yöresel dans Showları ile eşsiz Balkan gecesi turumuz gerçekleşecektir. Geceleme Ohrid’de otelimizde.              
 

7.GECE  4* MAKEDONYA - OHRID KONAKLAMA,KAHVALTI VE AKŞAM YEMEĞİ

Ohrid – Resne :36 km     |     Resne – Manastır: 33 Km   |   Manastır – Ohrid: 69 Km

Resne – Manastır Turu Dahil !

Yemekli Balkan Gecesi Turu Dahil !8 Gün: OHRID - TETOVA - MATKA KANYONU - ÜSKÜP - İZMİR - ANTALYA

Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ  olarak gerçekleştireceğimiz turumuza başlamak üzere Üsküp’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde Tetova(Kalkandelen) ` da duruyor Alaca Camiini ziyaret ediyor ve İpek yolu ipek yolu üzerinde kurulmuş olan Kanuni`nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16.yüzyılda kurulan 500 yıllık Hacıbektaş Harabati Baba Tekkesi`ni panoramik olarak görüyoruz.. ArdındanYol üzerinde eşsiz güzelliği ile bilinen Matka Kanyonu turumuzu gerçekleştireceğiz. Bu turumuzda Matka’nın nefes kesen manzaralarında resim çekebilme, dinlenme ve dilerseniz yüzme şansı elde edebilirsiniz. Üsküp’e varışa istinaden şehir turumuz başlıyor. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han ve Taş Köprüyü görüp, Vardar Nehrinin kıyısından ve nehrin karşı tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamını dışarıdan görüp, Türk çarşına girecek ve Tarihi Türk çarşında 1550 yılında yapılmış olan, günümüzde ise Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılan Kurşunlu Hanı göreceğiz. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp’te, günümüzde 3 han binası kalmıştır. Günümüzde Kurşunlu handan sonra ayakta kalan ve yine 15. yüz yılda inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Han ziyaretlerin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş Saat Kulesini, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camisini ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camini ziyaret edip, Türk çarşında serbest zaman veriyoruz. Turumuzun ardından havalimanına transfer. 23:59’da SunExpress Havayolları özel seferi ile Aktarmasız – Direkt İzmir Uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından TSİ 03:00'da İzmir Adnan Menderes havalimanına varıyor ve pasaport kontrolüne giriyoruz. Pasaport kontrolümüzün ardından İç Hatlar Terminali'ne geçerek gerekli işlemlerimizin ardından SunExpress Hava Yolları İzmir - Antalya uçağımıza geçerek, sabah 07:45 'te İzmir'den hareket ediyor ve saat 08:50'de Antalya'ya varıyoruz. Ardından bir sonraki turda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Not: Yurtdışı gidiş veya dönüşlerde uçak saatleri arasında uçak rötar durumu,uçuşun erkene çekilmesi veya havalimanı içerisinde kaybedilen zaman(check-in işlemi,pasaport kontrolü veya yurtdışı çıkış pulu alımı vb.) en az 3 saat bulunmalıdır. 

ÖNEMLİ NOTLAR:

Turumuzda,birçok firma tarafından sizlere tur ücreti haricinde satılan EKSTRA TURLAR DAHİLDİR !

Programımız VİZESİZ program olup, otobüslü olan turların yoruculuğundan uzak, hava yolu ile kolay ulaşımlı olarak dizayn edilmiştir. Lütfen aşı kartlarımızı rezervasyon sırasında,pasaportumuzla birlikte ibraz edelim. 

Son doz aşı kartlarımızı E-NABIZ veya E - DEVLET üzerinden mavi kart şeklinde QR kodlu olacak şekilde çıkartabilirsiniz.

Ayrıca birçok firma tarafından sizlere ekstra ücretle satılan 4 UÇAK BİLETİ fiyata dahildir.

(ANTALYA - IZMIR - ÜSKÜP / ÜSKÜP - İZMİR - ANTALYA)

PASAPORT SÜRENİZ TUR DÖNÜŞ TARİHİNDEN İTİBAREN GEÇERLİ OLACAK ŞEKİLDE EN AZ 1 YILLIK OLMALIDIR !!! 

PASAPORTU OLMAYAN MİSAFİRLERİMİZ TUR DÖNÜŞ TARİHİNDEN (7 AĞUSTOS) İTİBAREN GEÇERLİ OLMAK ÜZERE EN AZ 1 YILLIK PASAPORT ÇIKARMANIZI RİCA EDİYORUZ.

 

TUR ÜCRETİ:

*2 KİŞİ YANINDA KİŞİ BAŞI                                                          695 € 

*3-12 YAŞ ARASI KATILIMCILAR:                                               695 €

*0-2 YAŞ KATILIMCILAR : 180 € (UÇAKTA VE OTOBÜSTE KOLTUKSUZ ULAŞIM)

*TEK KİŞİ KONAKLAMA FARKI:                                                   850 €

*ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI:                                              +25 €

*ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI 65 YAŞ ÜZERİ:                     +50 €

TUR ÖN ÖDEME ÜCRETİ : 250 € 'dur.

TURDAN  2 HAFTA ÖNCE ÖDEMELERİN TAMAMI  ALINIP TUR SATIŞA KAPATILACAKTIR. 

FİYATLARIMIZ KADEMELİ ARTIŞ GÖSTERMEKTEDİR.

İYİ TURLAR DİLERİZ.

 

*RİÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
31.07.2022695,00850,00 695,000 - 2 Yaş 180,00
3 - 12 Yaş 695,00
Taksitler »
DİĞER BİLGİLER
Uçuş Bilgileri
Tarih Havayolu Kalkış Hv. Kalkış Saati. Varış Hv. Varış Saati.
Otel Bilgileri Kalkış Yerleri
  Notlar

  İptal Şartları
  https://juliettur.com/antalya-cikisli-ucakli-vizesiz-balkan-turlari
  Juliet Turizm Seyahat Taşımacılık Ltd. Şti
  Tahılpazarı Mah. Adnan Menderes Bulvarı 474. Sokak Boyacı Apt 2/2 Muratpaşa/ANTALYA
  +90 544 853 85 92


  Bu çıktı 01.07.2022 08:26 tarihinde verilmiştir. Juliet Turizm Seyahat Taşımacılık Ltd. Şti tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.