BAŞTAN SONA İSTANBUL TURU

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Tarih ve Kültür Turları  Juliet Tur ile Bir bAŞKa !

Baştan Başa Şehr- i İstanbul'a Yolculuk

BAŞTAN SONA İSTANBUL 

KÜLTÜR-TARİH-LEZZET TURU

 

Tur Hareket Tarihi:

27-30 HAZİRAN

♥️PIERRE LOTİ TEPESİ  ♥️TARİHİ YAPILAR  ♥️YÖRESEL LEZZETLER ♥️ KIZ KULESİ 

♥️AYASOFYA  ♥️SULTANAHMET CAMİİ  ♥️YEREBATAN SARNICI  ♥️BÜYÜKADA ♥️BEYLERBEYİ ♥️TOPKAPI

♥️ VE DAHA FAZLASI !!!

 

NOT: KOLTUKLANDIRMA REZERVASYON SIRASINA GÖRE YAPILIR.!!!

Tur Programı

1. Gün: 1.GÜN ANTALYA – İSTANBUL

Siz değerli Misafirlerimizi belirtilen duraklarımızdan aldıktan sonra, gerekli molalarla Afyon Yolu Üzerinden İstanbul’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz.

2. Gün: İSTANBUL – EYÜP SULTAN CAMİ – PİERRE LOTİ TEPESİ – PANORAMA 1453 TARİH MÜZESİ – ORTAKÖY CAMİ – TAKSİM – İSTİKLAL CADDESİ – GALATA KULESİ

Sabahın ilk ışıkları ile İstanbul’a varmaktayız. İlk noktamız olacak olan Eyüpsultan da ekstra olarak alacağımız kahvaltı ve serbest zamanımızın ardından EYÜP SULTAN CAMİ’ ye geçiş yapıyoruz. Rehberimizin detaylı anlatımlarının ardından verilen zamanda fotoğraf çekimlerimizle anılarımızı ölümsüzleştiriyoruz. Sonra ki durağımız olan PİERRE LOTİ TEPESİ’ ne ulaşarak Haliç ve Sultan Ahmet’in eşsiz manzarasına karşı sıcak bir kahve ile günümüzü güzelleştiriyoruz. Kahvelerimizi içtikten sonra 1453 PANORAMA TARİH MÜZESİNE geçiş sağlıyoruz.Bu nokta da Tarihin kokusunu ve görsellerin yaşamı ele alan konuları ile rehberimizin anlatımlarıyla İstanbul’u yaşayacağız. Öğle Yemeği İçin tercih ettiğimiz ORTAKÖY de Sizleri Ünlü Kumpirciler beklemekte olacaktır. Arzu ettiğiniz herhangi bir lezzeti rehberimizin yardımlarıyla bulabileceksiniz.Verilen bu geniş süre de ORTAKÖY CAMİİ MANZARASINDA eşsiz fotoğraflar çekinebilir,öğle yemeğinizi yiyebilir, bölgeyi keşfederek gezebilirsiniz.Ardından bizi beklemekte olan TAKSİM sokakları, birçok filmin konu olduğu İstanbul’un kalbi olarak adlandırılan  İSTİKLAL CADDESİ’ne ve devamında İstanbulumuzun en önemli simgelerinden biri olan GALATA KULESİ’ ne Yürüyerek ulaşıyoruz. Bu tarihi lokasyonda akşam yemeğimizi yiyerek dinlenmek için otelimize varıyoruz. 

3. Gün: BALAT – SULTANAHMET – TOPKAPI SARAYI – AYASOFYA – YEREBATAN SARNICI – EMİNÖNÜ – MISIR ÇARŞISI

Sabah Otelden Alacağımız Kahvaltının ardından İlk durağımız olacak olan BALAT’a Doğru Yola Çıkıyoruz. İstanbul’un gözde yerlerinden biri olan Balat’ın tarihi sokaklarını renklendiren evleriyle gözlerimiz canlanmaktadır. Rehberimizin tarihi ve kültürel anlatımlarıyla Balat’ı yaşadıktan sonra sizlere verilen serbest zamanda Balat’ın Renkli Evlerini,Sokaklarını ve Tarihi dokusunu keşfedebilir ve eşsiz fotoğraflar ile bu anlarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz. Ardından serbest zamanımızın bitişiyle diğer durağımız olan SULTANAHMET Meydanına geçiş yapıyoruz. Sırasıyla TOPKAPI SARAYI, AYASOFYA, YEREBATAN SARNICI uğruyoruz. Rehberimizin anlatımıyla bu bölgeleri keşfediyoruz. Gezi süremizin bitimiyle beraber EMİNÖNÜ’ne gidiyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz Ünlü Balık Ekmeğini tadabilir, Mısır Çarşısında gezebilir ve fotoğraflar ile bu anlarını ölümsüzleştirebilirsiniz. Zamanımızın sona ermesiyle beraber konaklamamız için otelimize geçmek için Aracımızda yerimizi alıyoruz.  Dileyen misafirlerimiz için ekstra olacak şekilde akşam eğlencesine katılabilirler. KUMKAPI ‘da bulunan bölgeye aracımız sizleri bırakacak ve ardından verilen sürenin dolmasıyla beraber sizleri belirtilen noktadan alıp Otelimize geri dönecektir.

4. Gün: ÇAMLICA CAMİ – BEYLERBEYİ – KUZGUNCUK – BÜYÜKADA – ANTALYA

Sabah otelden alacağımız kahvaltının ardından son günümüze ÇAMLICA CAMİ ile başlamaktayız. Rehberimizin çamlıca camisinin tarihi ve kültürel noktalarının anlatımı ile bu camiyi daha yakından tanıma fırsatını yaşıyoruz. Ardından sizlere verilecek olan serbest zaman ile Çamlıca camisini gezebilir ve tarihi fotoğraf çekebilirsiniz. Sonrasında Beylerbeyi’ne geçiş yapıyoruz.Beylerbeyi bölgesinde öncelikle Öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonrasında rehberimiz sizlere bu bölge de yapılacak ve gezilecek yerler için püf detaylarda  bulunmaktadır. Süremizin bitimiyle bizi bekleyen aracımıza geçiyoruz. Asırlık çınar ağaçları, kısa ve dar hanımeli kokulu sokakları,bahçeli ahşap evleri bütün bir tepeyi kaplayan Fethi Ahmed Paşa Korusu, manzarası ve çay bahçeleriyle KUZGUNCUK özlemi duyulan mahalle kültürünün hala yaşanabildiği hoşgörülü bir semttir. Verilen zaman ile vaktimizi değerlendirdikten sonra BÜYÜKADA’ya geçiş yapıyoruz.Kartal bölgesinden bizleri bekleyen vapur ile karşıya gidilmektedir. İsteyenler İle Yaklaşık 1-1,5 Saatlik Büyükada Ziyaretimizi Gerçekleştirip Vapur ile Kartal iskelesine geri dönüş sağlayıp,  AFYON yolu üzerinde gerekli molalar ile Antalya’ya dönülmektedir. Bir sonraki turlarımızda görüşünceye dek sizlerle vedalaşıyoruz.

 

NOT : ÇAMLICA TEPESİ VEYA ÇAMLICA KULESİNE ÇIKIŞ YAPILMAMAKTA OLUP ÇAMLICA CAMİSİNE GİDİLECEKTİR.

 

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

GİDİŞ DÖNÜŞ ULAŞIM

TURİZM BAKANLIĞINDAN KOKARTLI PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

SEYAHAT VE KOLTUK SİGORTASI

KONFORLU ARAÇLARLA ULAŞIM

ARAÇ İÇİ İKRAMLAR

İSTANBULDA 2 GECE 5*MAYİ OTEL KONAKLAMASI

OTELDE ALINACAK SABAH KAHVALTISI

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

TUR SÜRESİNCE OTEL KAHVALTISI DIŞINDA ALINACAK OLAN YEMEKLER VE KİŞİSEL HARCAMALAR
ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ
MÜZE VE ÖRENYERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ (TOPKAPI SARAYI İÇİN TUR ÖNCESİNDE MÜZE KART EDİNMENİZ ÖNERİLİR)
BÜYÜK ADA FERİBOT ÜCRETİ
 
 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 27 Haziran

  Fiyatlar

  TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatak1. ÇocukTaksitler
  27.06.2024Müsait6.475,00 TL7.775,00 TL6.475,00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
  4 - 5 Yaş 1.500,00 TL
  6 - 11 Yaş 4.975,00 TL
  Taksitler »

  Yorumlar


  BAŞTAN SONA İSTANBUL TURU Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları

  “İptal Şartları’’

  İptal ve değişiklik şartları tur programımızın ayrılmaz bir parçasıdır ve turumuzu satın alan tüm misafirlerimiz iş bu İptal, iptal ve değişiklik şartlarını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.   

   

  1- Juliet Tur Acenta olarak , gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; kesin kayıtların gerekli yolcu sayısına ulaşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal edebilir veya erteleyebilir. Bundan dolayı acentenin bir sorumluluğu ve tazminat ödeme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu durumda tüketicinin herhangi bir tazminat hakkı yoktur.

  2 - Misafirlerimiz Madde1 de belirtildiği gibi durumlarda Juliet Tur’un belirlediği farklı bir tarihe seçim yapabilir, farklı bir tur rezervasyonuna bakiyesini aktarabilir ve/veya ücret iadesi talebinde bulunabilirler. Tüketici, hizmetin başlamasına 1 Ay kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici, hizmetin başlamasından 20-15 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 15 günden az bir süre kala ise tamamını Acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

  3- Erken Rezervasyon/İndirimli ürünlerde tüketici satın almış olduğu ürüne ait iptal-değişiklik hakkına sahip değildir.

  4- Tüketici, kendisinin veya birinci derecede akrabalarının tur dönemine denk gelen 10 günlük mutat iştigaline (engel teşkil eder basit nitelikte yaralar olarak kabul edilmektedir) rahatsızlıklarını, tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi raporla veya ölüm halinde bunun belgelenmesi koşuluyla, hizmet için ödediği tutar kendisine iade edilir. Bu halde rapor ve belgeler hizmetin başlangıcından önce ibraz edilecektir. Bu durumun tur hizmetinin devamı sırasında gerçekleşmesi halinde mazeret, Tüketicinin turdan ayrılma tarihinden itibaren en fazla 1 gün içinde Acenteye belgesiyle birlikte sunulmalıdır.

  5- Erken rezervasyon indirimli ürünler başka kişilere devredilemez. Devralan bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile birlikte sorumludur. Tüketici, tüm iptal/devir taleplerini yukarıda belirtilen süreye uygun ve yazılı olarak acentesine sunmakla yükümlüdür. Alınmış olan hizmet kampanya dahilinde bir ürün ise ve/veya rezervasyon ile hizmet başlangıcı arasında 7 günden daha az bir süre bulunması halinde bu madde geçerli değildir.

  6- Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente, Tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, hizmetin başlangıç tarihinden itibaren 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde Tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

  7- Acente gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında acente hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir.

  8- Uçaklı Turlarımızda; Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz.Kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır. Uçak Hizmetinin yapacağı rötar veya uçuş İptalinin Juliet Tur Firması İle Bağlantısı Olmayıp , tamamıyla havayolu şirketine ait bir durumdur.

  9- Yabancı ülke girişlerinde, giriş izni yetkisi o ülkenin pasaport polisine aittir ve herhangi bir geçerli neden göstermeksizin vize olsun olmasın, ülkeye giriş izni vermeyebilir. Acente bu durumdan sorumlu tutulamaz.

  10- Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu hizmete katılan tüketici(ler), kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri tüketicilerin, bu Sözleşmeyi okuyup imzalaması ile sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Acente'nin sözleşmede imzası bulunan tüketici(ler)ye ödemiş olduğu fazla miktar ya da hizmet bedelinin tahsili için diğer tüketicilere rücu hakkı saklıdır. WhatsApp yazışmaları ile yapılan anlaşma da sözleşme acente tur sözleşmesi niteliğindedir.


  Vize Bilgileri