BATI KARADENİZ RÜYASI

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

YEDİ GÖLLER - AMASRA - SAFRANBOLU - ABANT GÖLÜ - GÖLCÜK TURU

Juliet Tur Farkıyla..

* 3475 TL *

Tur Hareket Tarihi :

3-5 MAYIS

 

Doğanın Dahi Gerçekten Nefes Alabildiği Topraklara Bir Gezi..

BATI KARADENİZ RÜYASI 

YediGöller-Amasra-Safranbolu

 

 

2 GÜNLÜK HAFTASONU TURU | OTELDE KAHVALTI VE AKŞAM YEMEĞİ DÂHİL

Tam Zamanı !

 

NOT: KOLTUKLANDIRMA REZERVASYON SIRASINA GÖRE YAPILIR.!!!

Tur Programı

1. Gün: Antalya - Safranbolu

Cuma akşamı siz değerli misafirlerimizi, rezervasyon sırasında belirtmiş olduğunuz noktalardan alıp gece yolculuğumuzun ardından, gerekli molalarla sabah kahvaltımızı ekstra almak için Safranbolu'ya varıyoruz. 

Not: Bu gece konaklama yoktur. Gece yolculuğu.

2. Gün: Safranbolu - Amasra - Bolu

Safranbolu'da kahvaltımızın ardından, Batı Karadeniz'in ayrılmaz bir parçası olan, nostaljik evleri ve mimarisiyle adeta göz dolduran Safranbolu'yu gezmeye başlıyoruz. Safranbolu' da ilk durağımız olan Cinci Han, Safranbolulu Karabaşzade Hüseyin Efendi (Cinci Hoca) tarafından yaptırılmış ve o dönemlerde kervansaray olarak kullanılmıştır.Rehberimizin gerekli anlatımlarının ardından fotoğraflarımızı çekip Safranbolu'nun tarihi sokaklarında gezimize devam ediyoruz. Kent, camileri, çarşısı, mahalleleri, sokakları, tarihi evleri ile geçmişin hikayelerini günümüze taşıyan özgün bir Anadolu kenti olan Safranbolu 1994 yılında kültürel niteliği ile UNESCO Dünya Miras Listesi’ne dahil edilmiştir. Kent, Dünya Miras Listesi’nde Çukur, Kıranköy ve Bağlar olmak üzere üç bölüm halinde temsil edilmektedir. Tarihi sokakları gezdikten sonra sırasıyla, Safranbolu Kaymakam Evi ve Köprülü Mehmet Paşa Camii'ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin ardından Safranbolu'nun dillere destan olan safranlı lokumlarını tatma fırsatını yakalıyoruz. İsterseniz sevdiklerinize hediye olarak bu lezzetten satın alabilirsiniz. Alışverişimizin ardından, rotamızı Batı Karadeniz'in denize açılan kapılarından biri olan, elması,balığı ve manzaraları ile Bartın'ın meşhur ilçesi Amasra'ya doğru çeviriyoruz. Gerekli molalarla Amasra'ya doğru giderken karşımıza, ağaçların adeta gökyüzüyle birleşmiş olduğu adı Aşıklar Yolu veya Aşk Yolu olarak adlandırılan ve bir benzerinin de Marmaris'te olduğu o bölgeyi ziyaret edip, bol bol fotoğraflar alacağız. Molamızın ardından Fatih Sultan Mehmet'in bu bölgeyi fethedip “lala, lala, çeşm-i cihan bu mu ola?” dediği meşhur Çeşm-i Cihan tepesini görme imkanımız olacaktır. Rehberimiz gerekli anlatımlarının ardından sizlere öğle yemeği molası için serbest zaman verecektir. Serbest zamanınızda deniz manzarasına karşı olarak kurulmuş olan Amasra'nın meşhur balık restaurantlarında Amasra Salatası ve balıklarından tadabilirsiniz. Ayrıca Amasra' da  iki kaleden oluşan (Sormagir ve Zindan Kale) Amasra Kalesi'ni ve kalenin tarihi  köprüsü olarak adlandırılan Boztepe Kemer'ini ziyaret edebilir ve ayrıca ara sokaklarda bölgeye özgü satılan hediyelik eşyalardan alıp, Karadeniz'e doğru eşsiz fotoğraflar alabilirsiniz. Amasra gezimizin ardından akşam yemeğimizi almak ve konaklamamızı gerçekleştirmek üzere Bolu'ya hareket ediyoruz.

Highway Hotel

2. Gün: Yedigöller - Abant Gölü - Gölcük Tabiat Parkı - Antalya

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından aracımıza binerek, Bolu'nun meşhur göllerinden biri olan ve birçok ilden talep gören Abant gölü çevresinde kısa bir yürüyüş yapmak üzere, Abant Gölü'ne hareket ediyoruz. Abant Gölü'nde kısa molamızın ardından, Yedigöller minibüslerimizle buluşmak üzere yola çıkıyoruz. Yolların güvenliği açısından bu bölgeye otobüslerimiz çıkmamakta olup, Yedigöller turumuza ekstra  katılmak isteyen misafirlerimize minibüsler ile ulaşım imkanı tanıyoruz. Yolculuğumuzun ardından adeta cennetten bir bahçe olan bu bölge ilkbahar aylarında sırasıyla yeşil renklerin, renk geçişlerinde adeta görsel bir atmosfer oluşturmakta olup, doğa ve oksijen bakımından çok zengin bir bölgedir. Rehberimizle birlikte adını 7 adet doğal oluşum göllerinden alan bu bölgede gölleri ziyaret edecek ve ilkbaharda yemyeşil doğanın içinde bol bol fotoğraf alma imkanımız olacaktır. Yedigöller programımızın ardından rehberimizin sizler için belirlemiş olduğu güzel bir noktada öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından, Bolu'nun simgelerinden biri olan ve kartpostallara konu olmuş Gölcük Tabiat Parkı'nı ziyaret etmek için yola çıkıyor ve rehberimizden bölge ile ilgili anlatımları dinliyoruz. Gölcük Tabiat parkı'na vardıktan sonra isterseniz göl üzerinde yer alan ev ile birlikte harika fotoğraflar çekinebilir ya da göl etrafında yürüyebilir,bisiklete binebilir bölgenin tadını çıkarabilirsiniz. Gezeceğimiz bu bölge, turumuzun son noktası olup Antalya'ya dönüş yolculuğumuz başlayacaktır. Gerekli molalarla yolculuğumuzu devam ettirip Antalya'ya varıyor ve sizleri tur öncesinde aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle yanınızdan ayrılıyoruz.

Juliet Tur Seyahat Acentası ve Rehberi, gerekli gördüğü taktirde programı revize etme hakkına sahiptir.

İyi Turlar Dileriz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

✅Abant ve Gölcük Milli Park Giriş Ücretleri
✅Gidiş Dönüş Ulaşım
✅Profesyonel Lisanslı Rehberlik Hizmeti
✅1 Gece Otel Konaklaması
✅Otelde alınan akşam yemeği ve sabah kahvaltısı
✅Araç içi ikramlar (Su,Kahve Çay)
✅Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

❌Varış Sabahı Kahvaltı
❌Otelde Ekstra Harcamalar

❌Tur Esnasındaki Alınacak Öğünler
❌Yedigöller'e Çıkış Minibüs Ücreti 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  BATI KARADENİZ RÜYASI Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri