Eskişehir-Bursa Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

ESKİŞEHİR - BURSA TURU

Juliet Tur Farkıyla !

24-26 MAYIS 

1 Gece BURSA Konaklamalı

3475 TL

NOT: KOLTUKLANDIRMA REZERVASYON SIRASINA GÖRE YAPILIR.!!!

Tur Programı

1. Gün: ANTALYA-ESKİŞEHİR

AKŞAM

Siz değerli misafirlerimizi Cuma gecesi sizlere daha öncesinden belirtmiş olduğumuz noktalardan alarak Bursa'nın Cumalıkızık Köyüne  varıyoruz.

2. Gün: BURSA - CUMALIKIZIK KÖYÜ- PANORAMA 1326 MÜZESİ - OSMAN GAZİ / ORHAN GAZİ PANORAMİK SEYİR TEPESİ - KESTANE ŞEKERİ ALIŞVERİŞİ - ULU CAMİİ

Sabah Kahvaltısı İçin Bursa da Cumalıkızık Köyü'ne Uğruyoruz.Kahvaltımızı (ekstra) aldıktan sonra yeterli bir serbest zaman ile bu bölge de anılarımızı biriktiriyoruz. Ardından Bursa şehir merkezi Osmanlı Dönemi'nden kalma atmosferini hala korur iken, modern ve eski yaşam arasındaki farklılıklar sizlere bu şehrin ne kadar güçlü ve aynı zamanda süregelen kadim bir tarihi olduğunu sizlere gösterecektir. Bursa'da rehberimizin oluşturduğu programa göre gezilerimiz devam etmektedir ve şehrin maneviyatı ile birlikte tarihini bizlere anlatan Panorama 1326 Fetih Müzesi ziyaretiyle programımız daha da anlamlı olmaktadır. Rehberimiz sizlere detaylı bilgilendirmeleri yaptıktan sonra müzeye girişimiz gerçkeleşecektir.(Müze, özel müzedir. Müzekart geçersizdir.) Müze ziyaretimizin ardından istikametimiz Osmanlı İmparatorluğu'nun kurucusu  Osman bey ve oğlu Orhan Gazi'nin ebedi istirahatgahlarının bulunduğu ve Bursa'nın simgelerinden biri olan Saat Kulesi'ni görebilmek adına Tophane Parkı'na geçiş sağlıyoruz. Burada rehberimizin anlatımından sonra, anılarınızı biriktirebilmek amacıyla güzel fotoğraflar yakalayabilirsiniz. Programımızın ardından Bursa'nın meşhur kestane şekerini tatmak için ve sevdiklerimize hediyeler alabilmek için sizlere serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından, programımız hikayeleri, felsefeleri, mimarisi ve işçiliğiyle bizleri adeta büyüleyen Bursa Ulucamii olacaktır. Rehberimiz sizlere Ulucamii'nin anlatımını yaparken, camiinin içerisinde yer alan şadırvanın su sesi ve caminin duvarlarında yer alan hat sanatları ve mimarisine hayran kalacaksınız. Ulucamii programımızın ardından sizlere meşhur Bursa İskenderi'ni tadabilmek adına serbest zaman veriyoruz. Aynı zamanda Ulucamii'nin yanında bulunan tarihi bir Han olan Kozahan'dan, Bursa ipeği ve havlusu alışverişi yapabilir aynı zamanda türk kahvelerinizi yudumlayabilirsiniz. Rehberimizin bizlere daha önceden belirtmiş olduğu buluşma saatine göre aracımıza yerleşerek otel yolculuğumuza geçmekteyiz. 

3. Gün: ESKİŞEHİR-ADALAR-SAZOVA PARKI-ODUNPAZARI-BALMUMU MÜZESİ-ANTALYA

Otelde Alacağımız Kahvaltının Ardından Eskişehir de ilk du Adalar Semtine geçiyoruz. Burası Eskişehir'de Atatürk Caddesi Köprüsü ile Köprübaşı Köprüsü arasında kalan Porsuk Çayı tarafında ki bölgeye verilen isimdir.Rehberimizin anlatımıyla Adalar ve Porsuk çayı'nın tarihini gözlerimizin önünden geçiyoruz.Daha sonra verilen serbest zamanda bu bölgeyi keşfediyoruz.Serbest zamanın bitimiyle beraber Sazova Parkı'na geçiş sağlıyoruz.Eskişehir'i, Eskişehir yapan bu şato ve mimarisini rehberimizden dinledikten sonra yeterli bir serbest zaman ile Odunpazarı bölgesine gidiyoruz.Odunpazarı'nın mimarisi,tarihi,evleriyle dikkat çekici bir yapıya sahip olan bu bölge gelen misafirlerini cezbediyor.Verilen serbest zamanın ardından Balmumu Müzesiyle turumuza devam ediyoruz. Türkiye'nin ilk balmumu müzesi olan bu bölge de 166 tane balmumu heykeli bulunmaktadır. Bilim insanları,sanatçılar,yazarlar vb gibi ünlü insanların heykelleri bulunmaktadır.Gerekli molalarla dönüş yolculuğumuz KÜTAHYA - AFYON üzerinden gerçekleşecek ve Antalya'da sizleri aldığımız noktalarda bırakacak,sizlerle bir başka turda görüşmek dileğiyle yanınızdan ayrılacağız.

Juliet Tur Seyahat Acentası ve Rehberi, gerekli gördüğü taktirde programı revize etme hakkına sahiptir. İyi Turlar Dileriz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

✅1 Gece Bursa'da Konaklama
✅Otelde Alınacak Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemeği
✅Gidiş Dönüş Ulaşım
✅Turizm Bakanlığından Kokartlı Profesyonel Rehberlik Hizmeti
✅Tur Boyunca Araç İçi İçecek İkramı
✅Seyahat Sigortası
✅MÜZE KART İLE belirli noktalara GİRİŞ ÜCRETSİZDİR.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 İlk Gün Sabah Kahvaltısı

 Tur Esnasında Alınacak Öğünler ve İçecekler

 Kişisel Harcamalar

Müze ve Ören Yeri Girişleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Eskişehir-Bursa Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri