Turistik Doğu Ekspresi

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TURUMUZ 

36 Saat Masalsı Bir Yolculuk !

KARS - ANKARA

Antalya - Van Uçakla Gidiş

Kars - Ankara Yataklı Vagon Doğu Ekspresi

Ankara - Antalya Uçakla Dönüş
 

29 OCAK - 2 ŞUBAT 2023 (Ara Tatile Özel !)

! SINIRLI KONTENJAN !

Uçakla Gidiş Dönüş Ulaşım- Bölge Gezileri- “TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ” (KARS-ANKARA) ile Yolculuk
EN GÜZEL ZAMANINDA
ÇILDIR GÖLÜ TAM ANLAMIYLA DONDUĞU ZAMANDA
PULMAN YA DA KUŞETLİ DEĞİL SİZE ÖZEL HAZIRLANMIŞ YATAKLI KOMPARTMANLARDA 36 SAAT MEŞHUR TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ 
BOL EĞLENCE
KÜLTÜR,LEZZET,TARİH
İKRAMLAR
(KARS-VAN-SİVAS-ANKARA)

 

 • ❄️Antalya - Van Uçak Bileti
 • ❄️1 Gece Van Konaklama
 • ❄️1 Gece Kars’ta Özel Kış Bahçeli,Hamam,Havuz,Saunalı Konaklama
 • ❄️Varış Günü Meşhur Van Kahvaltısı
 • ❄️Akdamar Adası Tekne Turu
 •  
 • ❄️ Kars Kafkas Gecesi
 • ❄️Turistik Doğu Ekspresi 36 Saat Boyunca 2 Kişilik Yataklı Kompartmanlarda Yolculuk
 • ❄️Çevre Gezileri ve Ulaşım
 • ❄️Ankara Şehir Turu
 • ❄️Esenboğa Havalimanına Transfer
 • ❄️Ankara - Antalya Uçak Bileti
 • ❄️Otellerde Alınacak Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemeği
 • ❄️Prof.Turist Rehberliği Hizmeti
 • ❄️Seyahat Sigortası
 • ❄️Juliet Tur Acenta Refakati DAHİL

 

Tek kişi konaklama veya 3 kişi konaklama kabul edilmemektedir.

Çocuklarda yetişkin ücrete tabiidir.

Maximum Ve Bonus Card’a Vade Farksız 3 Taksit Avantajımız vardır. 

 

 

Tur Programı

1. Gün: Antalya - Van - Van Kahvaltısı - Van 100. Yıl Müzesi - Van Kedi Evi - Van Gölü Tekne Turu - Akdamar Adası

Siz değerli misafirlerimizle  Antalya Havalimanı'n da buluşarak SunExpress Havayollarına ait Saat 08.05 Kalkışlı  XQ 7614 Sefer nolu Van uçağına binerek yaklaşık 1 saat 50 dakikalık yolculuğun ardından Van Ferit Melen Havalimanı'na iniyoruz. Bagajlarımızı aldıktan sonra bizleri otoparkta rehberimiz ve özel aracımız karşılayacaktır. Aracımıza yerleştikten sonra kahvaltımızı almak üzere, Van'ın Meşhur (FİYATA DAHİL) olan meşhur Van Kahvaltımızı alıyoruz. Türkiye'nin bir numaralı kahvaltısı olarak yer alan bu organizasyonumuzda hiç tatmadığınız lezzetleri tatma imkanına erişiyorsunuz. Kahvaltımızın ardından programımız yeni ve modern müzelerden biri olan Van 100. Yıl Müzesi ile başlayacaktır.(Lütfen müze kartınızı yanınızda bulundurunuz.) Van 100. Yıl Müzesi, Anadolu'ya Türklerin ilk girişinden kalan eserlerden tutun, yüzyıllar öncesine dayanan medeniyetlerin bizlere miras olarak bırakmış olduğu kıymetli antik kalıntıları barındıran bir müze olmakla birlikte Cumhuriyetimizin kuruluşu ile ilgili ve Urartu Devleti ile  ilgili birden çok görsel, şema ve antik eserlerle dolu nadir müzelerden bir tanesidir. Rehberimizin bizlere vermiş olduğu önemli bilgilerin ardından rotamızı Van şehir merkezinde yer alan Van Kedi Evi ve Koruma Merkezi'ne doğru çeviriyoruz. Anadolu'da tek bir noktada yetişen ve Van ilinin sembollerinden biri olan 1 gözü mavi ve 1 gözü sarı olan beyaz renkte endemik bir kedi türü olan Van Kedilerini fotoğraflandırma ve daha detaylı görme şansımız olacaktır. Ayrıca ülkemizde Trabzon'da Kazaziye , Midyat'ta Telkari ve Van'da da gümüş işçiliğinin hayat bulduğu ve adına da Savat adı verilen bir gümüş işleme sanatını görüp, o ürünlerden alma şansını yakalayacağız. Ardından rehberimiz sizlere Van şehir merkezinde öğle yemeği için serbest zaman verecek yada grubumuzun arzusu dahilinde yöresel tatları tatmak için müsaitlik durumuna göre güzel bir restauranta götürecektir. Öğle yemeğimizin ardından FİYATA DAHİL, Van Gölü Tekne Turumuzu gerçekleştirmek üzere limana doğru hareket ediyoruz. Teknemize binip Anadolu'da tek bir yerde bulunan küçük bir ada üzerinde yer alan eski ismi Ah - Tamara ve günümüzde Akdamar olarak yer alan Akdamar Ortodoks Kilisesi'ni ziyaret ediyoruz.(Girişler Müze Kartla Sağlanmaktadır.) Kilise'de rehberimizin gerekli anlatımının ardından, dışarıda güzel bir grup fotoğrafı alıyoruz.Kilisenin en büyük özelliği, yapının dış cephesinde , yaratılış efsanelerinden başlayarak , 4 kutsal kitapta yer alan önemli sahnelerin tasvir edildiği özel rölyefler yer almaktadır. Gezimizin ardından teknemize inerek limana varıyoruz. Sonrasında ise akşam yemeğimizi almak ve konaklamamızı gerçekleştirmek üzere otelimize doğru hareket ediyoruz.

Konaklama: Van Bianca Otel

2. Gün: Muradiye Şelalesi - Ağrı Dağı - Doğubeyazıt - İshak Paşa Sarayı - Tuzluca - Digor - Kars

Yeni günümüze siz değerli misafirlerimizle otelde sabah kahvaltımızı alarak başlıyoruz. Ardından aracımıza yerleşerek, Van'ın en ünlü şelalesinden biri olan Muradiye Şelalesi'ne hareket ediyoruz. Adını IV.Murat'tan alan bu şelale , Van'ın Muradiye ilçesi sınırlarında, Bendimahi Çayı üzerinde yer alan görkemli bir şelaledir. Özellikle Ocak ayında hava sıcaklığının eksi derecelere düşmesi ile şelale donarak gelen ziyaretçilerine görsel bir şölen sunmaktadır. Güzel fotoğraflarımızı ve anılarımızı karelerimize sığdırarak Doğubeyazıt'a doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimiz sizlere bölge ile ilgili gerekli anlatımları sağlayacak olup molalar verecektir. Çaldıran yolu üzerinden Tendürek Geçidi'ni geçerek, Doğubeyazıt'a varıyoruz. Doğubeyazıt'ta ilk göreceğimiz nokta Anadolu'nun doğusunda adeta saklı kalmış bir hazine gibi bizleri karşılayan ve dünyada ilk kalorifer sisteminin kullanıldığı İshak Paşa Sarayı olacaktır.(Girişler Müze Kart ile Sağlanacaktır.) Sarayda bulunan özel mimariyle bezenmiş odalar ve avlu kısmında, türbe üzerinde bulunan kabartmalarla Anadolu'da yer alan çok nadir eserlerden bir tanesidir. Sarayın balkonundan Doğubeyazıt manzarasını da izleme fırsatınız olacaktır. Rehberimizin gerekli anlatımı ve serbest zamanın ardından, doğubeyazıt ilçesine doğru hareket ediyoruz. Doğubeyazıt şehir merkezinde uygun bulabileceğiniz küçük ev aletleri,telefon vb. ürünleri alma imkanınız olacaktır. Detaylı açıklamayı rehberimiz sizlere araç içerisinde sağlayacaktır. Öğle yemeğimizi sizlere verilen süre zarfı içerisinden Doğubeyazıt'ta alıyoruz. Serbest zamanımızın ardından yolculuğumuz kaldığı yerden yöresel şarkı ve türküleri dinleyerek devam edecektir. Yolculuğumuz esnasında bizleri Türkiye'nin en büyük dağı olan Ağrı Dağı'nı hava koşullarının uygun olması durumunda görme şansımız olacaktır. Fotoğraf çekimlerimizin ardından yolculuğumuza Iğdır şehir merkezinden geçip, Tuzluca,Digor istikametini takip ederek Serhat Şehri Kars'a varıyoruz. Konaklamamızı gerçekleştirmek ve akşam yemeğimizi almak üzere otelimize geçiyoruz. Otelimizde hamam,sauna,kapalı havuz kullanımı mevcut olup ayrıca otelimizin kış bahçesinde sucuk ekmek,sıcak şarap alıp, akordiyon dinletesiyle güzel bir gece geçirebilirsiniz. Ayrıca FİYATA DAHİL Kafkas Gecesi eğlencemiz otelimizde alınacaktır.

Konaklama: The KARSPARK OTEL

3. Gün: Çıldır Gölü - Ani Harabeleri - Kanlı Tabya - Kars Şehir Merkezi Alışveriş - Yataklı Vagon Doğu Ekspresi

Yeni günümüze otelde sabah kahvaltımızı alarak başlayıp,aracımıza yerleşerek Ani Harabeleri'ne hareket edeceğiz. Rehberimiz sizlere gerekli anlatımları araç içerisinde sağlayarak, Ani Harabeleri'ne girişimizi sağlıyoruz.(Girişler müzekart ile sağlanacaktır.) Ani Harabeleri, Ermenistan sınırında yer almakta olup, Ermenistan ile sınır çizgimizi belirleyen Arpaçay üzerinde yer almaktadır. Uçsuz bucaksız bir alan üzerine kurulu olan antik kentte, o döneme ait ateşgede,kilise ve Anadolu'nun ilk Türk Camiisi olan Ebu'l Menucehr Camiini ziyaret edip harika fotoğraflar alma şansına sahip olacağız. Gezimizin ardından istikametimiz Kars'ı son zamanlarda meşhur kılan, hava sıcaklığının eksilerin altına inmesiyle göl üzerinde atlı kızak,kar motoru gibi aktiviteleri yapabileceğiniz Çıldır gölü olacaktır. Gideceğimiz noktada öğle yemeğimizi de alma imkanımız olacağı gibi, eşsiz manzara fotoğraflarına sahip olacaksınız. Programımızın ardından tekrardan şehir merkezine dönüyor ve Kanlı Tabya adı verilen Sarıkamış şehitlerine özel yapılmış ve adeta o atmosferi sizlere yaşıyormuşcasına hissettiren müzeyi ziyaret ediyoruz. (Aktif olma durumuna göre müze gezilecektir.) Ardından şehir merkezine geçerek, Kars'ın meşhur gravyer,malakan peyniri,kars kaşarı olarak adlandırılan şarküteri ürünlerinden de alma şansınız olacaktır. Alışverişimizin ardından sizlere akşam yemeği ve tren içerisinde ihtiyacınız olacak gıda,temizlik ve kişisel bakım ürünlerinizi almanız için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından aracımıza binerek Kars Garı'na hareket ediyoruz ve bizlere özel olarak hazırlanmış 36 saat sürecek olan Turistik Doğu Ekspremiz Yataklı Özel Vagonlarda başlıyor. Acente Yetkilimiz ve vagon kondüktörümüz sizleri kompartmanlarınıza yerleştirecek olup, kompartmanlarınızda;

*2 adet yatak,isteğe göre gündüz yolculuğunda koltuğa dönüşmektedir.

*2 adet yastık,yorgan,nevresim takımı

*1 adet mini buzdolabı

*1 adet el yüz yıkamak için lavabo ve havlu seti

*1 adet priz. (3mt. Kablolu 3lü priz getirmeniz tavsiyemizdir.)

*2 adet askı ve askılık

*Kendinize göre ayarlayabileceğiniz şekilde kalorifer

*Işıklandırma Sistemleri

bulunmaktadır.

Trenimize bindikten sonra 22:20'de trenimiz gardan hareket edecektir. Acente Yetkilimiz 1 odayı işıklı,güzel bir konseptle süsleyerek sizlere güzel anılar biriktirebilmeniz için imkan sağlayacaktır. Vagonumuzda, 2 adet WC bulunmaktadır. Trenimizin 1 vagonu ana restaurant olarak dizayn edilmiş olup, sizler gün doğumuna karşı güzel kahvelerinizi yudumlayabilir arzu ederseniz kahvaltınızı yapabilirsiniz. Rezervasyon yaptıran misafirlerimize TCDD Restaurant Menüsü iletilecektir. Trene yanıcı,patlayıcı(tüp,pürmüz vb.) ürünlerin getirilmesi yasaktır.

Konaklama: Yataklı Vagon Doğu Ekspresi

4. Gün: İliç - Divriği - Sivas - Yataklı Vagon Doğu Ekspresi

Yeni güne trenimizin içinde sıcak yataklarımızdan uyanırken belki de hayatınız da bir defa yaşayacağınız o duyguya şahitlik edecekseniz. Sizler yataklarınızda gün doğumunu seyrederken bir yandan da yanınızda getireceğiniz bilgisayar,radyo,telefonunuzda kayıtlı olan müzikleri dinleyerek güzel anlara şahit olacaksınız. Not: Telefonumuz, tren yolculuğu esnasında kapsama alanı dışında olacaktır. Arzu ederseniz önünüzde sizlere sunulan geniş masada kahvaltınızı yapabilir ya da trenin ana restaurantını tercih edebilirsiniz.(Trende harcamalar ekstradır.) Turistik Doğu Ekspresi'nin diğer Doğu Ekspresinden(24 saatlik) farkı belirlenen noktalarda trenin 2 ila 3 saat sizleri beklemesidir. İlk durağımızda sabah erken saatlerde Erzincan'ın bir ilçesi olan İliç olacaktır. Arzu eden misafirlerimiz bu zamanı bölgede olan ekstra turlara katılarak ya da bireysel olarak değerlendirebilirler. Trenimizin hareket saatinde hep birlikte toplanarak yolculuğumuza çeşitli oyunlar,eğlenceler ve video çekimleri ile devam ediyoruz. Trenimiz dağların ardından adeta süzülerek istikametini bir durak sonra duracağı Sivas'ın Divriği ilçesine çeviriyor ve yolculuğumuz yolculuğumuzla birlikte yataklı vagonlarımızda devam ediyor. Ardından trenimiz Divriği ve Sivas'ta durmaktadır. Divriği ve Sivas istasyonları şehir merkezine yakın olduğu için bireysel olarakta rahatça gezebileceksiniz. Trenimizin bekleme süresi dolduktan sonra yolculuğumuz kaldığı yerden yataklı vagonlarımızda devam edecektir.

Konaklama: Yataklı Vagon Doğu Ekspresi

5. Gün: Yataklı Vagon Doğu Ekspresi - Ankara- Şehir Turu - Anıtkabir - Esenboğa Havalimanı

Yeni günümüze siz değerli misafirlerimizle yataklı vagonlarımızda uyanırken artık yolculuğumuzun sonuna gelmekteyiz. Ankara Garı'na trenimiz yanaştıktan sonra hep birlikte Ankara'da bizleri karşılayacak aracımıza doğru hareket ediyor ve ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa kemal Atatürk'ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir'i ziyaret ediyor ve sizlere serbest zaman veriyoruz. Ziyaretimizin ardından aracımıza binerek Kızılay'a hareket ediyoruz. Sizlere öğle yemeği için serbest zaman tanıyoruz ve turumuzun son durağı olan Ankara Esenboğa Havalimanı'na hareket ederek Pegasus kontuarından check-in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve  PC8042 Sefer nolu 

Uçuşu İle Saat 20:35'te Kalkış Yapıyoryuz. Antalya^ya Varış Saatimiz 21:45'tir. Antalya Havalimanı'ndan sizlerle bir sonraki turda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Antalya - Van Uçak Bileti
 • 1 Gece Van Konaklama
 • 1 Gece Kars’ta Özel Kış Bahçeli,Hamam,Havuz,Saunalı Konaklama
 • Varış Günü Meşhur Van Kahvaltısı
 • Akdamar Adası Tekne Turu
 •  Kars Kafkas Gecesi
 • Turistik Doğu Ekspresi 36 Saat Boyunca 2 Kişilik Yataklı Kompartmanlarda Yolculuk
 • Çevre Gezileri ve Ulaşım
 • Ankara Şehir Turu
 • Esenboğa Havalimanına Transfer
 • Ankara - Antalya Uçak Bileti
 • Otellerde Alınacak Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemeği
 • Prof.Turist Rehberliği Hizmeti
 • Seyahat Sigortası
 • Juliet Tur Acenta Refakati DAHİL

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 •  Otel Dışında Alınacak Olan Yemekler ve Kişisel Harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Turistik Doğu Ekspresi Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri