Büyük Doğu Karadeniz ve Yaylalar Turu 8 GÜN

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 JULIET TUR Farkıyla

 | BÜYÜK DOĞU KARADENİZ TURU |

8 GÜN | 6 Gece HOTEL KONAKLAMASI

 

TARİHLERİMİZ.

8-16 TEMMUZ

22-30 TEMMUZ

5-13 AĞUSTOS

" Erzincan , Erzurum , Kars , Ardahan ve Kars Yaylaları , Artvin , Batum , Ayder Yaylası , Rize , Uzungöl , Sürmene ,Maçka ,Sümela Manastırı , Trabzon , Ordu ,Samsun , Amasya " 

ERZURUM (1) , KARS (1) , HOPA (1) , AYDER YAYLASI (1) , SÜRMENE (1) ,  ORDU (1) 

 6 GECE KONAKLAMA

*Otellerde 6 Sabah Kahvaltısı ve 6 Akşam Yemeği

*Uzman Rehber Kadrosu ve Donanımlı Araçla ;

*Dolu Dolu Bir Program

BOOL DAHİLLİ İÇERİK!

*Erzurum, Kars ve Ardahan Yaylaları Rotası

*Yayla Minibüsleri 

*Kars Yaylalarında Piknik 

*Varış Günü Erzincan Kahvaltısı 

 *Milli Park Giriş Ücretleri

TUR ÜCRETİNE DAHİL !

 

Tur Programı

1. Gün: MİSAFİRLERİMİZİN ALINIŞI VE GECE YOLCULUĞU

Siz Değerli Misafirlerimizi Rezervasyon Esnasında Belirtilen Noktalardan Aldıktan Sonra Sırasıyla Konya, Aksaray , Nevşehir , Kayseri , Sivas Güzergahını Takip Ederek Erzincan'a Varıyoruz.

Konaklama: Bu Gece Konaklama Yoktur. " GECE YOLCULUĞU "

 

 

2. Gün: ERZİNCAN KAHVALTI - GİRLEVİK ŞELALESİ - ERZURUM - CAĞ KEBABI MOLASI - 3 KÜMBETLER - ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE - YAKUTİYE MEDRESESİ - TAŞHAN

Gerekli Molalarımızın Ardından Erzincan'a Vararak Kahvaltımızı FİYATA DAHİL Olarak Alıyoruz. Kahvaltımızın Ardından Erzincan'ın Meşhur Girlevik Şelalesi'ni Ziyaret Ediyor ve Fotoğraf Çekimi İçin Sizlere Serbest Zaman Veriyoruz. Rehberimiz Tarafından Gerekli Anlatımlar Sağlandıktan Sonra Tarihimizin Hayranlık Uyandıran Mimari Eserlerinin Bulunduğu, Erzurum Gezisi Başlayacaktır. Rüstem Paşa Bedesteni (Taşhan) Oltu Taşı Ürünleri Hediyelik Mağazası Yakutiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, 3 Kümbetler, Cağ Kebabı İçin Mola veriyoruz ve Gerekli Serbest Zamanın Ardından Konaklamamızı ve Akşam Yemeğimizi Almak Üzere Otelimize Geçiyoruz.

Konaklama ve Akşam Yemeği Otelimizde.

Konaklama: Polat Hotel,Otelzade Hotel,Dedeman Hotel,Grand Çatalkaya Hotel vb.

(1.GECE KONAKLAMA)

3. Gün: SARIKAMIŞ ŞEHİTLER ANITI - SELİM KASABASI OBSİDYEN YATAKLARI - KANLI TABYA - ANİ HARABELERİ - KARS KALESİ VE KARS ÇAYI PANORAMİK - KAFKAS GECESİ

Sabah kahvaltımızın ardından yola düşüyor ve  tarihimizin sayfalarının acı ile yazıldığı Sarıkamış Şehitler Anıtı'nı ziyaret ediyoruz. Ardından volkanik kaynaklı bir cam türü olan obsidyen yataklarını görüp gerekli molalarla Kars'a ulaşıyoruz. Kars Kalesi ve Kars Çayı'nın bulunduğu Noktada fotoğraflarımzı alıp Kars'a özgü Piti,Kaz Eti ve yöresel yemeklerin olduğu bir restaurantta öğle yemeği molamızı alıyoruz. Ve daha sonrasında yurdumuzun Ermenistan sınırında bulunan Ani Harabeleri'ni ziyaret ediyor ve rehberimizin gerekli anlatımını dinleyerek fotoğraflarımızı alıyoruz. Ziyaretimizin ardından Kars merkezde bulunan otelimize geçiyoruz. Bu gece istendiği taktirde Kars yöresinin meşhur Aşık Atışması ve Kafkas Eğlencesi'nin olduğu bir mekana gidiyoruz.(Ekstra) 

Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Konaklama: Katerina Sarayı,Cheltikov Hotel,Kale Hotel vb.

 (2.GECE KONAKLAMA)

4. Gün: SUSUZ ŞELALESİ - ARDAHAN | KARS YAYLA VE MENDERESLERİ - YAYLALARDA PİKNİK - BORÇKA KARAGÖL - ARTVİN VE ÇORUH NEHRİ PANORAMİK - HOPA - SARP- BATUM - PİAZZA MEYDANI - AVRUPA MEYDANI - ALİ VE NİNO HEYKELİ - TİYATRO MEYDANI - POSEİDON HEYKELİ - SAHİL ŞERİDİNDE SERBEST ZAMAN

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Susuz Şelalesi'ne doğru hareket edip ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında Kars ve Ardahan Yayla doğasını en güzel şekilde yaşatacak noktalarda buranın yaylalarını ve menderesleri rehberimizin anlatımları eşliğinde ziyaret ediyor ve  3000 rakımı aşan noktalarda seyahatimizin ardından öğle saatlerinde firmamızca karşılanacak olan pikniğimizi doğa ile iç içe yapıyoruz. Yolumuza harika Karadeniz atmosferi ile devam edip Borçka'ya ulaşıyoruz. Burada bizleri bekleyen fiyata dahil dolmuşlarımıza binip 40 dakikalık bir yolculuk ile Bardnala Şelalesi ve Karagöl'e ulaşıyoruz. 1500 rakımlı bir dağ üzerinde bulunan doğa harikası bu gölün tabiatına doyamayacaksınız. Bu görsel şölenin ardından dinlenmek ve akşam yemeğimizi almak üzere otelimize geçiyoruz. İsteyen misafirlerimiz için ekstra olarak gece Batum gezi organizasyonu gerçekleştiriyoruz.  Batum organizasyonu için yurtdışı çıkış harcı, Batum içi ulaşım ve gezi hizmeti ekstra olarak ücretlendirilecektir. 

Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Konaklama: Peronti Hotel,Paluri Hotel,Sarp Hotel vb.

(3.GECE KONAKLAMA)

5. Gün: FIRTINA DERESİ VE VADİSİ - ZIPLINE - BADARA YAYLASI - ÇAMLIHEMŞİN - AYDER YAYLASI - NALİYALAR

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından doğanın hayat bulduğu Rize Bölgesi'nin özel yaylalarını ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Fırtına Vadisi ve Deresi'nin eşliğinde seyre doyulmaz bir manzara ile Çamlıhemşin'e ulaşıyoruz. Fırtına Deresi üzerinde gerçekleştireceğimiz zipline aktivitemiz(ekstra) sonrasında bizi bekleyen fiyata dahil olan dolmuşlarla Çat Vadisi- Kemer Köprüler- Çinçiva-Zil Kalesi- Palovit Şelalesi- Badara Yaylasını ziyaret ediyoruz. Bulutlar üzerindeki bu yolculuk sizlere Karadeniz'in Yeşilini tam anlamıyla yaşatacak ve unutulmaz anılarınızı fotoğraf karelerine sığdıracaksınız. Öğle saatlerinde Ayder Yaylası'na doğru hareket ediyoruz ve Karadeniz'in bu meşhur yaylasında genişçe bir serbest zaman alarak programımıza devam ediyoruz. Arzu ederseniz bölgenin laz böreği,kırçan,helva,muhlama vb. yöresel lezzetlerini tadabileceksiniz. Günü sonlandırarak dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz.

Konaklama ve akşam yemeği otelimizde

Konaklama: Sis Hotel,Hilaz Hotel, Hanedan Hotel, Nehirim Hotel,Puğari Hotel vb.

(4. GECE KONAKLAMA)

6. Gün: RİZE BEZİ - ÇAYELİ - ÇEÇEVA-UZUNGÖL-SÜRMENE-UZUNGÖL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Rize Bezi mağazasını ziyaret ediyoruz ve burada yöresel rize bezlerinden yapılma bandana,kıyafetler,yazma vb. alımı için sizlere serbest zaman veriyoruz. Ziyaretimizin ardından Karadeniz'in En Güzel Çay Bahçeleri Olarak Bilinen ÇEÇEVA/HAREMTEPE Çay Bahçelerini Ziyaret Ediyoruz,Ardından Karadeniz'in En Meşhur Ziyaret Noktalarından Olan ve Yeşil'in içinde bizlere Muhteşem Görseller Sunacak Olan UZUNGÖL ü ziyaret ediyoruz.1090m Rakımlı, Doğa Harikası, Dağların Üzerinde Sisli Bir Göl Olan Uzungöl Atmosferini Yaşadıktan Sonra  Otelimiz e Geçişimiz Öncesinde Karadeniz Çaylarının Üretildiği Bir Fabrika Ziyaret Edip Çaylarımızı Ediniyor ve Sonrasında günümüzü sonlandırarak dinlenmek üzere ve akşam yemeğimizi almak üzere otelimize doğru hareket ediyoruz.

Konaklama ve Akşam Yemeği Otelimizde.

Konaklama: Golden Inn Hotel, Sezgin Hotel, Taşkın Hotel, Ay Meydanı Hotel , Hasdikoz Hotel, Zarha Otel vb.

(5. GECE KONAKLAMA)

 

 

 

7. Gün: SÜRMENE BIÇAĞI -MAÇKA-SÜMELA MANASTIRI-AKÇAABAT- PANORAMİK GİRESUN-ORDU

Kahvaltımızın Ardından Dünyaca Ünlü "Bıçak Kesen Bıçak" Diye Adlandırılan Sürmene Bıçağının Yapılış Hikayesini Yerinde Ustalarından Dinlemek Ve Alışveriş Yapabilmek Için Müze Tadında Bir Sürmene Bıçağı Mağazasına Uğruyoruz. Ardından, Doğasına Hayran Kalacağınız, Orada Yaşamış Olanların Hayatlarını Nasıl Geçirdiklerini Hayretle Düşünürken, Fotoğraf Makinelerinizi Elinizden Düşürmeyeceğiniz Sümela Manastırının Bulunduğu Maçka Da Bulunan Altındere Milli Parkını Ziyaret Ediyoruz. Ardından Trabzon Akçaabatta, Meşhur "Akçaabat Köftesi"Ni Tadabileceğimiz Bir Mekanda Öğle Yemeği Molası Veriyoruz. Sonrasında, Yolda Rehberimizin Mitolojik Anlatımlarıyla Giresun Adası Manzarası Ve Giresun Kalesini Panoromik Olarak Seyre Dalıyoruz.  Ardından Oldukça Modern Bir Şehir Olan Ordu Ya Varıp Otelimize Yerleşiyoruz, Ardından Gecesi Ayrı Bir Güzelliğe Sahip Olan, Bu Şehrin Işıklarını, Bulutlara Dokunur Bir His Ile Izleyebileceğimiz, Boztepe'ye Teleferik Ile Çıkıyoruz Ve Sonrasında Konaklama İçin Tekrar Otelimize Geçiyoruz.

Konaklama ve Akşam Yemeği Otelimizde.

Konaklama: Cotyora Otel, Kubaliç Otel vb.

(6. GECE KONAKLAMA)

8. Gün: ÜNYE-FATSA-TERME-SAMSUN-AMASYA

Kahvaltımızın Ardından Günümüzün Ziyaretlerine Samsun Da Bulunan, Ülkemizin Gizli Kahramanlarından Olan "Bandırma Vapuru" Ile Başlıyoruz, Daha Sonra Ilk Adım Anıtı Ve Yabancılar Çarşısını Da Gezip, Pidenin Memleketi Samsunda, Herşey Yerinde Güzeldir Mantığıyla Öğle Yemeğimizi Aldıktan Sonra, Ferhat Ile Şirini Ve Yeşilırmak Kenarında Bulunan Meşhur Konakları Ile Ünlü Amasya Ya Geçiyoruz, Şehzadeler Yolu Ve 2. Beyazıd Külliyesi Ziyaretimizi De Tamamlayıp, Serbest Zamanımızı Geçirdikten Sonra Yolumuza Devam Edip Çorum güzergahında Leblebi Alışverişi Yapıyoruz.

Konaklama Yok (Gece Yolculuğu İle Eve Dönüş)

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

✅ 6GECE OTEL KONAKLAMASI✅
✅VARIŞ GÜNÜ ERZİNCAN KAHVALTISI
✅OTELLERDE AKŞAM YEMEĞİ VE KAHVALTI
✅KARAGÖL DOLMUŞLARI
✅ZİL KALE VE PALOVİT ŞELALESİ DOLMUŞLARI
✅ADARA YAYLASI DOLMUŞLARI
✅KARS YAYLA ROTASI ve FİRMAMIZ PİKNİĞİ
✅SÜMELA MANASTIRI DOLMUŞLARI
✅SEYAHAT SİGORTASI
✅ARAÇ İÇİ İKRAMLAR
✅KOKARTLI REHBERLİK HİZMETİ
✅DONANIMLI ARAÇLARLA ULAŞIM
✅ALTINDERE ve KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI ile UZUNGÖL ve KARAGÖL TABİAT PARKI ALANLARINA GİRİŞ ÜCRETİ
 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 

 Batum Gezisi Ekstra ( Katılımcı Sayısına Göre Fiyatlandırması Değişmektedir )

 Otel Dışında Alınacak Olan Yemekler ve Kişisel Harcamalar

 Özel Müze Giriş Ücretleri

 Müze Kartı yanınızda bulundurunuz.

 


 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 08, 22 Temmuz • 05 Ağustos

  Fiyatlar

  TarihMüsaitlik 2 Kişi Kişi Başı 3 Kişi Kişi Başı 4 Kişi Kişi Başı1. Çocuk
  08.07.2023Müsait9.975,00 TL9.975,00 TL -3 - 5 Yaş 6.000,00 TL
  6 - 11 Yaş 7.975,00 TL
  22.07.2023Müsait9.975,00 TL9.975,00 TL -3 - 5 Yaş 6.000,00 TL
  6 - 11 Yaş 7.975,00 TL
  05.08.2023Müsait9.975,00 TL9.975,00 TL -3 - 5 Yaş 6.000,00 TL
  6 - 11 Yaş 7.975,00 TL

  Yorumlar


  Büyük Doğu Karadeniz ve Yaylalar Turu 8 GÜN Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri