Batı Karadeniz Yedigöller Turu

Batı Karadeniz Yedigöller Turumuzda Yeşilliğin, Doğanın eşsiz büyüsüyle karşılacağız. Sizleri Tarihi,Mimarisi,Yemekleri ve Kültürü ile Etkileyecek olan Batı Karadeniz Yedigöller Turumuz akıllarınızda yer edinecek. Bu güzel turumuzda Safranbolu'yu, Amasra'yı ve Yedigöller'i tanıyıp, gözlerimizle tanıklık edeceğiz.

Batı Karadeniz Yedigöller Turunda Nereleri Gezeceğiz?

Juliet Tur ile Batı Karadeniz Yedigöller Programımızda, Safranbolu'nun sokaklarını,kurulan pazarlarını göreceğiz ve külde yapılan içtikçe içilesi olan türk kahvesini yudumlayacağız. Eski Tarihi evlerini ve konaklarının olduğu sokaklarında hayran hayran bir şekilde adım atacağız. Ünlü lokumlarını, her sokağında olan butik lokumcularında tatma fırsatını yakalamış olacağız.

Antalya Çıkışlı Batı Karadeniz Yedigöller Turumuzda, Batı Karadeniz'in en özel beldelerinden biri olan Amasra, hem tarihi hem dini yapıları görmek isteyenlere hem de burayı sokaklarını gezerek ve görerek tanımak isteyenlere hitap ediyor. Amasra, Karadeniz'in kıyılarında ki saklı masallar diyarı gibidir. Gezimizde Amasra beldesinde Fatih Sultan Mehmet'in fethettiği meşhur Çeşm-i Cihan tepesini görme imkanımız olacak. Deniziyle ünlü olan Amasra'nın tabii ki balığını ve salatasını da tatma fırsatını yakalayacağız.Bölgeye özgü hediyelik eşyalar alıp, bu eşsiz anıları ölümsüzleştirebilirsiniz.

Batı Karadeniz Yedigöller Turumuzda, Abant Gölü Tabiat Parkı'nı göreceğiz. Abant gölü çevresi bitkilerle, nilüferlerle bizleri karşılayacak. Bu eşsiz doğanın görüntüsünü hafızalarımıza kazıyacağız. Sırasıyla Büyük göl, Küçük göl, Derin göl,Nazlı göl, Serin göl ve İnce göl. Bunların arasında en fotojenik olanı ve en sevilen ikili Büyük ve Göl ve Nazlı Göl. Yedigöller Milli Park'ında çadırla ve karavanla kamp yapmak için uygun alanlar bulunmaktadır. Giriş ücretleri her yıl güncellenmekte ve Milli Parklar web sitesi aracılığı ile bu bilgileri görüntüleyebilmektesiniz. Son olarak Gölcük Tabiat Parkı bizleri bekliyor olacak. Abant Gölü Tabiat Parkı'na benzerliği ile bilinen Gölcük Tabiat Park'ının kendine has ağaçları, berrak suyu ve eşsiz doğası vardır. Burada dileyen misafirlerimiz küçük golf araçlar ile Gölcük Tabiat Park'ını keyifli bir şekilde turlayabilir, dileyen misafirlerimiz ise doğa yürüşü gerçekleştirebilir.

Batı Karadeniz Lezzetleri ve Yöresel Ürünleri

Ziyaret Edeceğimiz yerlerden biri olan Safranbolu da Lokum, Özel hediyelik eşyalar alabilir,cevizli bükme ve ev baklavasının tadına bakabilirsiniz. Diğer bir durağımız olan Amasra da ise tarhanası,çöreği ve misket elmasını deneyebilir, tezhip ve hat sanat eserlerinden,iğne oyası ürünlerinden alabilirsiniz. İkinci günümüzde Bolu da mengen peyniri, keş (yoğurt kurusu) gibi özel tatlara tanıklık edebilirsiniz ve köpük helvası, bolu çikolatasından alabilirsiniz.

Antalya Çıkışlı Batı Karadeniz Yedigöller Turumuzun bu şekilde sonuna geliyoruz. Doğayla iç içe geçirilen bu turumuzda her anınızı doyasıya yaşayacağınıza eminiz. 

 

Juliet Tur farkını her anında hissedeceğiniz Batı Karadeniz Yedigöller Turu detaylarımıza ulaşmak için 0 (544) 853 85 92 iletişim numaramızı kullanabilir veya  www.juliettur.com web sitemizi inceleyebilirsiniz.