GAP Turu

Güneydoğu Bölgesinin Cazibe Noktalarını, Bölge Yapısına, Kültürüne, Lezzetine, İnsanına Dokunarak, Gezi Noktalarının Atmosferini Orada Yaşıyormuşcasına Hissedebileceğiniz Organizasyonlarımız ile Keşfediyoruz.

GAP Turu Nedir?

Ekmeğimizin Temeli Olan Buğdayın İlk Kez Ehlileştirildiği,

Zamane Tüccarlarının, Gözlerini Berrak Gökyüzüne Çevirerek, Yıldızların Büyüsü İle Yollarını Bulduğu,

Taşın Toprağın Üst Üste Konulurken, Nakış Nakış Hikayelerle İşlendiği,

Zamane Alimlerinin Sokaklarına Sığmadığı,

İnsanların İlk Kez Bir Dine İnandığı,

Sınırlarında Olan Her Şehri’nin Gastronomi Noktası Olduğu

Fırat ve Dicle’nin Bereketiyle Hayat Bulmuş MEZOPOTAMYA Topraklarını Karış Karış Gezdiğimiz Bir Turdur Gap Turu.

 

Antalya çıkışlı, Memnuniyet Oranı Yüksek kültür turlarıyla, Seyahatinizi Güzel Anılarla harmanlayan Juliet Tur Gezileri, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin Kültür, Lezzet, Tarih, Doğa, ve Yaşamını keşfetmek isteyen geziseverleri, Kendinizi Özel Hissedeceğiniz bir tura davet ediyor. GAP Turu, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin Gaziantep, Mardin, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adıyaman gibi Her Köşesi Farklı Bir Tada Sahip Noktalarını, Gecesi ve Gündüzü İle Yaşama Fırsatını Sunmaktadır.

 

Juliet Tur Olarak Uzun Yılların Deneyimini Yansıttığımız Bu Organizasyonda, GAP Turu kapsamında ziyaret Edilen şehirlerin Yaşanmışlığı İle buluşuyor, Her Köşesinde Efsaneler, Lezzet, İnanç ve ilim barındıran Bir Atmosferi içimize Çekiyor ve ilmek ilmek işlenmiş Mimari öğelere Dokunarak Dönemi Hayal Ediyoruz.

 

Ayak İzlerinizi Bıraktığınız Her Noktada, heyecanlanacağınız bu gezi, Juliet Tur kalitesiyle Sizlere Ulaştırılmakta. Taşın, Toprağın Dile Gelerek dünya’nın ilk Medeniyetlerinin kurulduğu Mezopotamya’ya da Ev Sahipliği Yapan Güneydoğu Anadolu Bölgesi şaşırtıcı, eğlenceli ve eğitici bir kültür turu ile sizleri bekliyor!

 

Antalya'dan GAP Turu Fırsatı

Birçok medeniyetin konuk Olduğu Güneydoğu Anadolu Bölgesi, Gezmeyi Seven Herkesin Dağarcığına birçok şey katarak Gülümseten Anılarla ayrıldığı gezilere ev sahipliği yapmakta. Taş’a Güzellik Katan Mardin, Karpuz’u ve Surlarıyla Diyarbakır, Hasankeyf Mağara Evleri ile Batman, Müthiş lezzetleri ile Gaziantep’e kadar pek çok şehri bünyesinde barındıran gezi’ye Juliet Tur farkıyla şimdi katılabilirsiniz.

 

Juliet Tur; Antalya çıkışlı gezi ve kültür turlarıyla, misafir memnuniyetini ön planda tutarak önemsiyor. Zamanlama, Organizasyon, Gezi Noktaları Seçimi, Konfor, Araç Seçimi Gibi Konulara Profesyonel Ellerin Dokunduğu, günübirlik, konaklamalı, termal,  ve uçaklı turlar hakkında ve rahatınızın düşünüldüğü otellerimiz ile ilgili daha detaylı bilgilere sahip olmak adına Juliet Tur ile kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz.

 

GAP Turu Programı

Katılımcılarımızın en sevdiği kültür turlarından biri olan Juliet Tur ile GAP Turu, Otobüs ile 4 gece 5 gün, Uçaklı Dizayn İle 5 Gece 6 Gün olarak organize edilmektedir. GAP turları için çıkış noktaları; Antalya, Manavgat, Serik, Kumluca, Finike ve Alanya şeklindedir. Tur programları, Konaklama, Ziyaret Noktaları, Yemek Yerleri ve Zamanlama tüm detaylarıyla ilk anda planlanıp Sizlere O şekilde Sunulmaktadır.

 

Juliet Tur ile Uçaklı Büyük GAP Turu’nun ilk gününe Adana Şakirpaşa Havalimanına İnişimiz ile Başlıyoruz. Kahvaltımızın Ardından şehrin önemli çekim noktaları olan Adana Taş Köprü ve Sabancı Camii’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında Gaziantep’e doğru Yola Çıkıyoruz. Gap Turumuzun Gaziantep kısmında Zeugma Mozaik Müzesi, Gaziantep Kalesi, Bakırcılar Çarşısı, Tahmis Kahvesi gibi popüler noktaları Ziyaret edip Dinlenip Konaklamak Üzere, Sizler İçin Özenle Seçilmiş Otelimize Geçiyoruz.

 

 

Turumuzun ikinci gününde ise; Baraj Suları Altında Kalmış Camii ve Minaresi ile Savaşan Köyü Halfeti, Rum Kale, Batık Şehir Tekne Turumuzu gerçekleştirip, bölgez lezzetlerini tatmak üzere Şanlıurfa’ya Geçiyoruz. Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, Hz. İbrahimin Doğduğu Mağara ve Eyüp Peygamber Makamı gibi Şanlıurfa ziyaretinin vazgeçilmez noktalarını geziyoruz. Şanlıurfa Çarşısında Alışveriş için alacağımız Serbest zamanın ardından otelimize vakitlice geçiyoruz. Bu Konaklama Gecemizde Şanlıurfa Damları’nın meşhur Yemekli Sıra Gecesi Eğlencesine Katılıp, Yöre Kültürünü yerinde yaşıyoruz.

 

 

GAP Turu 3. Gün planlaması, zamane Alimlerinin buluşma noktası Harran Konik Kümbet Evleri, İnsanların İlk Kez Bir Dine İnandığı Düşünülen Nokta Olan ve Keşfi İle Tarihin Sıfır Noktası olarak adlandırılan Göbeklitepe ile Yöre Dizilerinin ana çekim noktası olan Midyat Konukevi’ni Ziyaret Ediyoruz. Midyat Çarşısı’nın bizlere Yöresel Alışveriş adına sunduğu imkanları değerlendirip otelimize geçiyoruz

 

Gap Turu 4. Günü ile, Taş’ın kendine has bir Felsefeye Sahip Olduğu Dar Sokaklarında Mardin’in enfes kültürü, tarihi ve yemekleriyle buluşuyor, Mardin Mimarisi’ne anlam Katan, Mardin Ulucamii ve Kasımiye medresesi, Güneydoğu Anadolu’nun Efes’i olarak adlandırılan Dara Antik Kenti, Süryani’liğin önemli Noktası Deyr-ul Zaferan Manastırı ziyaretlerimizi tamamlıyoruz

 

GAP Turu 5. Günü ihtişamlı Surları, Dicle Vadisi, Karpuzu, Ulucamiisi ve Suriçi Yaşamıyla Diyarbakır Ziyaretimizin Ardından, Yöre Lezzetlerini en hijyenik noktalarda tadarak, Kommagene Krallığının Bir Zamanlar Hüküm Sürdüğü Kadim Fırat Havzasının içerisinde İhtişamıyla Göğe Dokunan Nemrut Dağı’nda Mitolojik Tanrı Heykellerinin yanıbaşında 2150 metre Rakımda Gün Batımını izleyip Adıyaman Konaklamamızı Gerçekleştirmek üzere otelimize geçiyoruz.

 

Son günümüzde Tarihi Kahramanmaraş Çarşısı Ziyaretimizi Gerçekleştiriyor, Şehre anlam Katan Tatlara Dokunup, Alışverişlerimizi gerçekleştiriyor ve Adanaya Dönüş Yapıp, Uçuşumuz ile Büyük Gap Turumuzu Sonlandırıyoruz.

Juliet Tur farkını her anında hissedeceğiniz GAP Turu detaylarımıza ulaşmak için 0 (544) 853 85 92 iletişim numaramızı kullanabilir veya  www.juliettur.com web sitemizi inceleyebilirsiniz.